Zawsze aktualne wiadomości

12 listopada 2016

XXXIII Niedziela Zwykła C – 13.11.2016

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Paradyżu, a przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 2. Modlitwy z wypominkami za zmarłych do końca listopada po mszach świętych wieczornych, a w niedziele przed mszami świętymi.
 3. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 4. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w piątek, od godz.15.30 do godz.16.30 oraz po wcześniejszym umówieniu.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto WSD w Paradyżu oraz Akcji Katolickiej.
 6. Za tydzień, we wszystkich kościołach naszej ojczyzny, uroczyste przyjęcie Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast dzień przed, czyli w sobotę w Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia złożony zostanie Narodowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Wszyscy chętni, którzy chcieliby pojechać do Łagiewnik na to niezwykłe wydarzenie, proszę kontaktować się z P. Bogusią Straszkiewicz.
 7. W przyszłą niedzielę o godz.16.00, w naszym kościele Koncert piosenki religijnej i biesiadnej w wykonaniu P. Krzysztofa Koniarka z Wągrowca, na który zapraszają Pani Sołtys i Rada Sołecka z Dychowa.
 8. Za tydzień, trzecia niedziela miesiąca. Taca w Dychowie przeznaczona na pokrycie kosztów instalacji ogrzewania kościoła, a  Parafialny Zespół Caritas, tradycyjnie będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
 9. Za tydzień msza święta dla dzieci o godz.11.00, na której zostaną wręczone upominki za uczęszczanie na różaniec. W tym tygodniu można jeszcze oddawać serca z naklejkami do piątku włącznie.
 10. W niedzielę 11 grudnia, o godz.15.00 przybędzie do naszej parafii Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi. Bardzo proszę wszystkich rodziców, aby od dzisiaj do 30 listopada zgłaszali swoje dzieci (wiek od 1 roku życia do 6 klasy szkoły podstawowej włącznie) w zakrystii lub u Pani Skarbnik Iwony Mielnik, bowiem Święty Mikołaj tradycyjnie chce wcześniej poznać listę dzieci, z którymi ma się spotkać. Przy zapisie wpłata 15 zł.
 11. Od jutra, do czwartku 17 listopada, będę przebywał na rekolekcjach kapłańskich. W pilnych sprawach duszpasterskich proszę zgłaszać się do parafii w Bobrowicach, tel: 683913214.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne