Zawsze aktualne wiadomości

13 listopada 2021

XXXIII Niedziela Zwykła B – 14.11.2021

  1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na fundusz Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  2. Modlitwy z wypominkami za zmarłych w listopadzie po mszach świętych wieczornych, w każdy piątek w Dychowie różaniec z wypominkami o godz.17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu, w niedziele krótka modlitwa przed mszami świętymi.
  3. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto WSD w Paradyżu oraz święto Akcji Katolickiej. Taca w tym dniu przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne. W czasie mszy świętej o godz.11.00 uroczyście poświęcimy nowa figurę Chrystusa Króla, która umieszczona będzie na zewnątrz kościoła w miejsce poprzedniej, która uległa zniszczeniu.
  5. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
  6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, natomiast taca na ogrzewanie naszej świątyni będzie wyjątkowo w ostatnią niedzielę listopada.
  7. Biuro parafialne w czasie pandemii, czynne tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  8. Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie odbędzie się w Krośnie Odrzańskim w dniach od 22 do 27 listopada.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i kościoła.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne