Zawsze aktualne wiadomości

18 listopada 2017

XXXIII Niedziela Zwykła A – 19.11.2017

  1. Dzisiaj, trzecia niedziela miesiąca. Taca w Dychowie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, a  Parafialny Zespół Caritas, tradycyjnie zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
  2. Dzisiaj, tradycyjnie msza święta dla dzieci o godz.11.00.
  3. Modlitwy z wypominkami za zmarłych po mszach świętych wieczornych, a w niedziele przed mszami świętymi.
  4. Spotkanie dla młodzieży klasy VII przed sakramentem bierzmowania w środę o godz.17.00, a klasy II gimnazjum w środę o godz.18.00 w salce na plebanii.
  5. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. W Krośnie Odrzańskim zapowiadany jest Kurs Przedmałżeński. Rozpocznie się w poniedziałek 20 listopada w kościele św. Andrzeja o godz.19.00. Nauki codziennie do niedzieli 26 listopada codziennie o godz.19.00.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto WSD w Paradyżu oraz Akcji Katolickiej. Taca w całości przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.
  8. Od jutra, do czwartku 16 listopada, będę przebywał na rekolekcjach kapłańskich. W pilnych sprawach duszpasterskich proszę zgłaszać się do parafii w Bobrowicach, tel: 683913214.
  9. W niedzielę 10 grudnia, o godz.15.00 przybędzie do naszej parafii Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi. Bardzo proszę wszystkich rodziców, aby od dzisiaj do 30 listopada zgłaszali swoje dzieci (wiek od 1 roku życia do 6 klasy szkoły podstawowej włącznie) w zakrystii lub u Pani Skarbnik Iwony Mielnik. Przy zapisie wpłata 15 zł. Zapraszamy także jak co roku Parafian aby stali się sponsorami św. Mikołaja i wspomogli go w przygotowaniu paczek.
  10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne