Zawsze aktualne wiadomości

29 października 2022

XXXI Niedziela Zwykła C – 30.10.2022

 1. Jutro ostatni dzień października. Zakończenie nabożeństw różańcowych. Warto jednak tę modlitwę praktykować przez cały rok.
 2. We worek 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej parafii według tradycyjnego porządku: w Dychowie o godz.8.00, w Brzózce o godz.9.00 i w Bronkowie o godz.10.00 a po mszy procesja na cmentarzu.                        W sąsiednich parafiach program mszy świętych na cmentarzach jest następujący: Janiszowice o godz.9.15, Bobrowice godz.12.30, Krosno Odrzańskie godz.11.30 procesja i godz.12.00 msza święta.
 3. W środę 2 listopada, Dzień Zaduszny. Msze święte w naszej parafii: w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.11.00 i w Dychowie o godz.17.00. W Dychowie o godz.16.30 modlitwa różańcowa z wypominkami.
 4. W dniach od 1 do 8 listopada, możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych, każdego dnia za jedną duszę. Warunki odpustu: nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlić się za zmarłych. Należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli po spowiedzi świętej, przyjąć komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz postanowić zerwać z przywiązaniem do grzechu.
 5. Modlitwy z wypominkami za zmarłych do 20 listopada, po mszach świętych wieczornych, w każdy piątek w Dychowie różaniec z wypominkami o godz.17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 8. Odwiedziny chorych w ich domach na wezwanie chorego lub jego rodziny.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
 10. W przyszłą niedzielę ukaże się listopadowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 11. Biuro parafialne czynne po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 12. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne