Zawsze aktualne wiadomości

29 października 2016

XXXI Niedziela Zwykła C – 30.10.2016

 1. Jutro ostatni dzień października. W Dychowie uroczyste zakończenie nabożeństw różańcowych o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. We wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w następującym porządku.: w Dychowie o godz. 8.00, w Brzózce o godz.9.00 a w Bronkowie o godz. 10.00. W Bronkowie po mszy św. procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.. W sąsiedniej parafii: w Janiszowicach o godz. 9.30, w Bobrowicach msza św. na cmentarzu o godz. 12.00.
 3. W środę, 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w następującym porządku: w Dychowie o 17.00, w Bronkowie o godz.9.30, a w Brzózce o godz.11.00.
 4. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych w tradycyjnych wypominkach oraz o możliwości zyskania odpustów od 1 do 8 listopada codziennie za jedną duszę. Warunki odpustu: nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę oraz pomodlić się za zmarłych. Oczywiście wcześniej należy odbyć spowiedź sakramentalną, przyjąć komunię świętą oraz pomodlić się w intencjach Ojca świętego, a także postanowić całkowicie zerwać z przywiązaniem do grzechu.
 5. Modlitwy z wypominkami za zmarłych do końca listopada po mszach świętych wieczornych, a w niedziele przed mszami świętymi.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 8. Odwiedziny chorych w sobotę od godz.9.00.
 9. W przyszłą niedzielę ukaże się grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 10. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracje Najświętszego Sakramentu.
 11. Biuro parafialne od października do kwietnia, czynne w środy i piątki, od godz.15.30 do godz.16.30 oraz po wcześniejszym umówieniu.
 12. W przyszłym roku planowana jest pielgrzymka do Włoch połączona z wypoczynkiem nad Adriatykiem, od 9 do 18 lipca. Dokładne informacje na stronie internetowej parafii w zakładce Pielgrzymki, oraz w zakrystii i biurze parafialnym.
 13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne