Zawsze aktualne wiadomości

31 października 2020

XXXI Niedziela Zwykła A – Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2020

 1. Dzisiaj 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej parafii według porządku niedzielnego. Nie będzie procesji na cmentarzu w Bronkowie. Nie będzie także mszy świętych i procesji na cmentarzach w Bobrowicach i Krośnie Odrzańskim.
 2. Ze względu na liczebne ograniczenia w kościołach oraz dyspensę, nie będzie dzisiaj zmiany tajemnic Żywego Różańca. W listopadzie proszę odmawiać te same tajemnice różańcowe.
 3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć listopadowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 4. Jutro 2 listopada, Dzień Zaduszny. Msze święte w naszej parafii: w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.11.00 i w Dychowie o godz.17.00. W Dychowie o godz.16.30 modlitwa różańcowa z wypominkami.
 5. Przez cały listopad, możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych, każdego dnia za jedną duszę. Taką możliwość mamy dzięki rozporządzeniu Papieża Franciszka ze względu na pandemię. Warunki odpustu: nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlić się za zmarłych. Należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli po spowiedzi świętej, przyjąć komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz postanowić zerwać z przywiązaniem do grzechu.
 6. Modlitwy z wypominkami za zmarłych w listopadzie po mszach świętych wieczornych, w każdy piątek w Dychowie różaniec z wypominkami o godz.17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. Odwiedziny chorych tylko na wezwanie chorego lub jego rodziny i tylko w stanach pogorszenia stanu zdrowia.
 10. Za tydzień zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 11. Biuro parafialne w czasie zaostrzonych przepisów sanitarnych, czynne tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne