Zawsze aktualne wiadomości

27 października 2018

XXX Niedziela Zwykła B – 28.10.2018

 1. Dzisiaj, 28 października dzień imienin Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie.
 2. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, szczególnie dla prześladowanych chrześcijan w Pakistanie.
 3. W środę ostatni dzień października. W Dychowie uroczyste zakończenie nabożeństw różańcowych o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W czwartek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w następującym porządku.: w Dychowie o godz. 8.00, w Brzózce o godz.9.00 a w Bronkowie o godz. 10.00. W Bronkowie po mszy św. procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.. W sąsiedniej parafii: w Janiszowicach o godz. 9.30, w Bobrowicach msza św. na cmentarzu o godz. 12.00.
 5. W piątek, 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w następującym porządku: w Dychowie o 17.00, w Bronkowie o godz.9.30, a w Brzózce o godz.11.00.
 6. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych w tradycyjnych wypominkach oraz o możliwości zyskania odpustów od 1 do 8 listopada codziennie za jedną duszę. Warunki odpustu: nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę oraz pomodlić się za zmarłych. Oczywiście wcześniej należy odbyć spowiedź sakramentalną, przyjąć komunię świętą oraz pomodlić się w intencjach Ojca świętego, a także postanowić całkowicie zerwać z przywiązaniem do grzechu.
 7. Modlitwy z wypominkami za zmarłych w listopadzie po mszach świętych wieczornych, a w niedziele przed mszami świętymi.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 10. Odwiedziny chorych w ich domach, w sobotę od godz.9.00.
 11. Obowiązkowe nauki dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu Świętego w pierwsze trzy soboty listopada o godz.18.00 w salce na plebanii. Pierwsza nauka już w najbliższą sobotę.
 12. W przyszłą niedzielę ukaże się listopadowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 13. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracje Najświętszego Sakramentu.
 14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne