Zawsze aktualne wiadomości

12 października 2019

XXVIII Niedziela Zwykła C – 13.10.2019

 1. Dzisiaj przypada XIX Dzień Papieski. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Gratulujemy Pani Ani Kasprzyk, Prezesowi Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z racji otrzymanej nagrody-medalu za zasługi i zaangażowanie w Akcji Katolickiej w naszej Diecezji z okazji 25 lecia jej powstania.
 3. Jutro 14 października – Dzień Edukacji. Pamiętamy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
 4. W środę, 16 października przypada 41 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II.
 5. Spotkanie rodziców i dzieci klasy III w celu wyboru i przymiarki szatek do I Komunii świętej w czwartek o godz.18.30 w salce na plebanii.
 6. W piątek, 18 października przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia oraz dzień imienin ks. Łukasza Mielnika. Różaniec w Dychowie o godz. 17.00 w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia oraz księdza Łukasza.
 7. W przyszłą sobotę nie będzie mszy świętej z racji zjazdu duszpasterskiego wszystkich proboszczów w Paradyżu.
 8. W przyszłą niedzielę, Niedziela Misyjna. Naszymi ofiarami do puszek wesprzemy misyjną działalność Kościoła.
 9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. PZC zbiera ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na zimowe ogrzewanie kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę msza święta dla dzieci i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Papież Jan Paweł II w oczach dzieci” o godz.11.00.
 11. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.17.00. W poniedziałki, wtorki i czwartki różaniec prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ. W pozostałe dni przed mszą świętą wieczorną. W niedzielę różaniec o godz.7.30, czyli przed poranną mszą świętą, który prowadzą członkowie żywego różańca.
 12. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Zachęcamy do pamięci i modlitwy za zmarłych. Msza święta 2 listopada w naszych kościołach i modlitwy wypominkowe w listopadzie są największym darem, prezentem dla naszych zmarłych.
 13. W październiku biuro parafialne czynne w środy i piątki od godz.15.30 do 16.15, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne