Zawsze aktualne wiadomości

9 października 2021

XXVIII Niedziela Zwykła B – 10.10.2021

  1. Dzisiaj przypada XXI Dzień Papieski. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierający uzdolnioną młodzież.
  2. W środę 13 października ostatnie nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwo różańcowe o godz.17.00 a następnie msza święta. Na różaniec fatimski i mszę świętą zapraszam młodzież klasy VII i VIII z indeksami w ramach spotkań przed sakramentem bierzmowania.
  3. W czwartek 14 października przypada Dzień edukacji. Msza święta w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników szkoły i przedszkola o godz.17.30 w kościele w Dychowie.
  4. Nabożeństwa różańcowe w Dychowie codziennie. W tym tygodniu w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz.17.00, w sobotę o godz.16.30 a w niedzielę przed poranną mszą świętą, który poprowadzą członkowie żywego różańca. Z tej racji w październiku nie będzie porannych Godzinek. We wtorek różaniec prowadzić będą wspólnoty parafialne o godz.17.00.
  5. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. W sobotę 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej oraz rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Zapraszamy do modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła w naszym kościele w czasie różańca i mszy świętej o godz.16.30.
  7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona już na zimowe ogrzewanie naszego kościoła.
  8. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Tradycyjne karty wypominkowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Bardzo proszę o czytelne wypisywanie imion czy nazwisk zmarłych.
  9. Biuro parafialne w czasie pandemii, czynne tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i kościoła.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne