Zawsze aktualne wiadomości

5 października 2019

XXVII Niedziela Zwykła C – 06.10.2019

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Dzisiaj uroczyste poświęcenie różańców dla dzieci klasy III w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
 3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć za dobrowolną ofiarę, październikowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.17.00. W poniedziałki, wtorki i czwartki różaniec prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ. W pozostałe dni przed mszą świętą wieczorną. W niedzielę różaniec o godz.7.30, czyli przed poranną mszą świętą, który prowadzą członkowie żywego różańca.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy I szkoły podstawowej w ramach dalszego przygotowania do pierwszej spowiedzi i komunii świętej we wtorek o godz.18.30 w salce na plebanii.
 6. Spotkanie dla młodzieży klasy VIII szkoły podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w środę o godz.18.30 w salce na plebani.
 7. W piątek, 11 października, w naszej parafii ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Procesję różańcową z lampionami rozpoczniemy przed figurą Matki Bożej obok Elektrowni o godz.18.00. Różaniec Fatimski zakończymy w kościele parafialnym mszą świętą. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną, wszystkich członków Żywego Różańca, dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej. Na to doroczne nabożeństwo bardzo serdecznie zapraszam Sołtysów i Rady Sołeckie ze wszystkich miejscowości naszej parafii. OSP z Bronkowa zapraszam i proszę o zabezpieczenie trasy procesji. Od dzisiaj możemy nabyć lampiony ze świeczką fatimską w cenie 4 zł.
 8. Za tydzień przypada XIX Dzień Papieski. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Zachęcamy do pamięci i modlitwy za zmarłych. Msza święta 2 listopada w naszych kościołach i modlitwy wypominkowe w listopadzie są największym darem, prezentem dla naszych zmarłych.
 10. W październiku biuro parafialne czynne w środy i piątki od godz.15.30 do 16.15, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne