Zawsze aktualne wiadomości

7 października 2017

XXVII Niedziela Zwykła A – 08.10.2017

 1. Dzisiaj przypada kolejny Dzień Papieski. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Dzisiaj uroczyste poświęcenie różańców dla dzieci klasy III w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
 3. W tygodniu różaniec codziennie o godz.17.00. W poniedziałki, wtorki i czwartki różaniec prowadzić będzie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ, w pozostałe dni przed wieczorną mszą świętą.
 4. Spotkanie dla młodzieży klasy VII szkoły podstawowej i II gimnazjum w czwartek o godz.18.30 w salce na plebani.
 5. W piątek, 13 października przypada ostatni w tym roku, dzień fatimski. Różaniec fatimski o godz.18.00, który rozpoczniemy przy kaplicy Matki Bożej obok elektrowni, a następnie procesją z lampionami przejdziemy do kościoła. Po zakończonym nabożeństwie msza święta. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, oraz całą parafialną wspólnotę ze wszystkich miejscowości. Zachęcam do nabywania świec fatimskich z lampionem w cenie 5 zł.
 6. W sobotę, 14 października przypada Dzień Edukacji. Zapraszam wszystkich nauczycieli i pracowników szkół i przedszkoli naszej parafii i gminy na różaniec w ich intencji o godz.17.00.
 7. Za tydzień msza święta dla dzieci o godz.11.00. W czasie mszy wyświęcimy czterech nowych ministrantów.
 8. W przyszłą niedzielę, PZC będzie zbierał ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na zimowe ogrzewanie kościoła.
 9. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe.
 10. W październiku biuro parafialne czynne w środy i piątki od godz.15.30 do 16.30.
 11. Wizytacja Kanoniczna naszej parafii odbędzie się w niedzielę 5 listopada. Na wizytację przybędzie ks. Biskup Tadeusz Lityński. Pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej diecezji oraz upraszajmy łaski dla całej naszej rodziny parafialnej.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
 
Ogłoszenia parafialne