Zawsze aktualne wiadomości

28 września 2019

XXVI Niedziela Zwykła C – 29.09.2019

 1. We wtorek 1 października, rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.17.00. W poniedziałki, wtorki i czwartki różaniec prowadzić będzie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ. W pozostałe dni przed mszą świętą wieczorną. W niedzielę różaniec o godz.7.30, czyli przed poranną mszą świętą, który poprowadzą członkowie żywego różańca. Z tej racji w październiku nie będzie porannych Godzinek. Dla dzieci zostały zakupione różańcowe pomoce i niespodzianki, zapraszam serdecznie wszystkie dzieci już od najbliższej środy.
 2. Od 1 października rozpoczyna się także Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, ogłoszony przez papieża Franciszka.
 3. Spotkanie z rodzicami dzieci klasy III przed I Komunią w środę o godz.18.30 w salce na plebanii.
 4. Spotkanie dla młodzieży klasy VII szkoły podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz.18.30 w salce na plebani.
 5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Odwiedziny chorych w ich domach w sobotę od godz.9.00.
 8. Pielgrzymka Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretek do Rokitna w najbliższą sobotę 5 października. Odjazd autokaru o godz.8.15 z przystanku PKS przy blokach.
 9. W sobotę, 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 11. W przyszłą niedzielę ukaże się październikowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Dychowie, zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola do udziału w konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dzieci”. Prace wykonane dowolną metodą plastyczną na kartkach formatu A4 należy składać w zakrystii do przyszłej niedzieli. Należy je podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać swój wiek i klasę. Z prac zostanie sporządzona wystawa, a najlepsze prace, wybrane przez parafian zostaną nagrodzone w III niedzielę października. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkie dzieci do udziału.
 13. W październiku biuro parafialne czynne w środy i piątki od godz.15.30 do 16.15, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne