Zawsze aktualne wiadomości

13 sierpnia 2016

XX Niedziela Zwykła C – 14.08.2016

  1. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie.
  2. Dzisiaj, składamy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Filozoficzno-teologiczny w Zielonej Górze.
  3. Dzisiaj, 14 sierpnia wspomnienie świętego Maksymiliana Kolbe, Patrona Polskich Energetyków. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich pracownikach Dzisiaj tradycyjnie, o godz.21.00, Apel Jasnogórski połączony z modlitwą za wszystkich pracowników elektrowni przy kaplicy Matki Bożej. Serdecznie zapraszam.
  4. Jutro, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Głównej Patronki naszej Diecezji, NMP Rokitniańskiej. W tym dniu Pielgrzymka Rolników do Rokitna oraz Dożynki Diecezjalne. W naszej parafii msze święte: w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o godz.9.30 i w Brzózce o godz.12.30. Po wszystkich mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca z tego dnia przeznaczona tradycyjnie na pomoc dla najuboższych parafii w naszej diecezji.
  5. Trwa miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prowadzi miesięczną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i w naszej ojczyźnie. We wszystkie poniedziałki, wtorki i czwartki o godz.15.00, a w pozostałe dni tygodnia przed wieczorną mszą świętą. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę w tak ważnej intencji.
  6. W tym tygodniu msze święte w Dychowie w środę i piątek o godz.18.00, oraz w sobotę o godz.17.00.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. W sobotę, 20 sierpnia Gminne Dożynki na stadionie sportowym w Bobrowicach. Rozpoczęcie mszą świętą o godz.13.00.
  9. Dziękczynienie za tegoroczne plony w naszej parafii w niedzielę 28 sierpnia o godz.11.00.
  10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie

 

Ogłoszenia parafialne