Zawsze aktualne wiadomości

1 sierpnia 2020

XVIII Niedziela Zwykła A – 02.08.2020

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Dzisiaj ukazał się jubileuszowy, 100 numer naszego miesięcznika parafialnego Jezu Ufam Tobie. Przy wyjściu z kościoła otrzymamy go w prezencie.
 3. Rozpoczął się miesiąc sierpień. Miesiąc trzeźwości. Kościół jak co roku zachęca w tym miesiącu do podjęcia dobrowolnej abstynencji.
 4. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na wypoczynek, miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. Przypominamy także o odpowiednim, godnym stroju w każdym kościele i we wszystkich miejscach kultu religijnego.
 5. Przypominam, że w czasie mszy świętej i nabożeństw w kościele obowiązkowo zasłaniamy usta i nos. Na zewnątrz kościoła nie ma takiego obowiązku. Pamiętajmy także o zasłanianiu ust i nosa we wszystkich sklepach i urzędach.
 6. W tygodniu msze święte tylko w Dychowie: we wtorek i piątek o godz.18.00, w środę i czwartek o godz.10.00, a w sobotę msza święta niedzielna o godz.17.00.
 7. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Msza święta w Dychowie o godz.10.00.
 8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w dalszym ciągu tylko na wyraźną prośbę chorego lub rodziny.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 11. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w piątek od godz.16.00 do 16.45 lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne