Zawsze aktualne wiadomości

11 lipca 2020

XV Niedziela Zwykła A – 12.07.2020

  1. Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na wypoczynek, miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. Przypominamy także o odpowiednim, godnym stroju w każdym kościele i we wszystkich miejscach kultu religijnego.
  2. Przypominam, że w czasie mszy świętej i nabożeństw w kościele obowiązkowo zasłaniamy usta i nos. Na zewnątrz kościoła nie ma takiego obowiązku.
  3. Jutro 13 lipca, kolejny dzień fatimski. W Dychowie nabożeństwo różańcowe o godz.17.30, a po nim msza święta o godz.18.00.
  4. W tygodniu msze święte tylko w Dychowie: w poniedziałek i piątek o godz.18.00, w środę o godz.10.00 i w sobotę msza święta niedzielna o godz.17.00.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. W przyszłą niedzielę w Bronkowie msza święta odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej o godz.9.30.
  7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU a taca w Dychowie przeznaczona na planowane malowanie kościoła.
  8. W naszej parafii powstała inicjatywa założenia Róży Różańcowej rodziców w celu modlitwy za dzieci. Zgłaszać się można do zakrystii oraz do Pani Katechetki Honoraty Łabędzkiej i Pani Agaty Aleksandrowicz. Brakuje tylko kilka osób. Zapraszamy serdecznie.
  9. Dziękuję za ofiary składane na Seminarium Duchowne, w kopertach rozdanych na kolędzie.
  10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne