Zawsze aktualne wiadomości

11 sierpnia 2018

XIX Niedziela Zwykła B – 12.08.2018

  1. Dzisiaj składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
  2. Jutro 13 sierpnia. Kolejny dzień fatimski. Fatimskie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, a po nim msza święta.
  3. We wtorek, 14 sierpnia wspomnienie świętego Maksymiliana Kolbe, Patrona Polskich Energetyków. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich pracownikach Elektrowni. Tradycyjnie, w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP, o godz.21.00, Apel Jasnogórski połączony z modlitwą za wszystkich pracowników Elektrowni, przy figurce Matki Bożej Dychowskiej. Serdecznie zapraszam.
  4. W środę 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu Pielgrzymka Rolników do Rokitna oraz Dożynki Diecezjalne. W naszej parafii msze święte: w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie i Brzózce o godz.9.30. Po wszystkich mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca z tego dnia przeznaczona tradycyjnie na pomoc dla najuboższych parafii w naszej Diecezji.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. W sobotę Gminne Dożynki w Bobrowicach. Rozpoczęcie mszą świętą dziękczynną na boisku sportowym o godz.13.00.
  7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na planowane malowanie kościoła parafialnego.
  8. Dziękczynienie za tegoroczne plony w naszej parafii, tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia, czyli 26 sierpnia o godz.11.00,
  9. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne