Zawsze aktualne wiadomości

12 sierpnia 2017

XIX Niedziela Zwykła A – 13.08.2017

  1. Dzisiaj, składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. Zachęcamy do nabywania cegiełek na odbudowę spalonej wieży naszej gorzowskiej katedry o nominałach: 10, 20, 50, 100 i 200 zł.
  3. Jutro, 14 sierpnia wspomnienie świętego Maksymiliana Kolbe, Patrona Polskich Energetyków. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich pracownikach elektrowni. Jutro tradycyjnie, w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP, o godz.21.00, Apel Jasnogórski połączony z modlitwą za wszystkich pracowników elektrowni przy kaplicy Matki Bożej. Serdecznie zapraszam.
  4. We wtorek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu Pielgrzymka Rolników do Rokitna oraz Dożynki Diecezjalne. W naszej parafii msze święte: w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o godz.9.30 i w Brzózce o godz.12.30. Po wszystkich mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca z tego dnia przeznaczona tradycyjnie na pomoc dla najuboższych parafii w naszej diecezji.
  5. Trwa miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prowadzi miesięczną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i w naszej ojczyźnie. We wszystkie poniedziałki, wtorki i czwartki o godz.15.00, a w pozostałe dni tygodnia przed wieczorną mszą świętą. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę w tak ważnej intencji.
  1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  2. W sobotę Gminne Dożynki w Bobrowicach. Rozpoczęcie mszą świętą dziękczynną na boisku sportowym o godz.13.00.
  3. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na planowane malowanie kościoła parafialnego.
  4. Dziękczynienie za tegoroczne plony w naszej parafii w niedzielę 27 sierpnia o godz.11.00.
  5. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne