Zawsze aktualne wiadomości

11 czerwca 2016

XI Niedziela Zwykła C – 12.06.2016

 1. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. Dzisiaj ukazał się 50 – jubileuszowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie. Możemy go nabyć przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za systematyczną, bezinteresowną i ofiarną pracę dla dobra wspólnoty parafialnej.
 3. Jutro, 13 czerwca kolejny dzień fatimski. Różaniec fatimski o godz.17.30, a msza święta o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszach świętych wieczornych. W pozostałe dni nabożeństwo czerwcowe o godz.18.00, które prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
 5. W tym tygodniu przedwakacyjna spowiedź szkolna dla dzieci.
 6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W trakcie adoracji o godz.17.45, nabożeństwo czerwcowe.
 7. W sobotę, 18 czerwca w Międzyrzeczu odbędą się diecezjalne i wojewódzkie obchody 1050-lecia Chrztu Polski. Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polski Andrzej Duda. Obchody rozpoczną się o godz.10.15 w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, skąd wyruszy procesja historyczna na plac przy ratuszu, gdzie o godz.12.00 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem abp Stanisława Gądeckiego. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
 8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
 9. W przyszłą niedzielę tradycyjnie, taca przeznaczona będzie na realizację inwestycji ogrzewania naszego kościoła.
 10. Za tydzień msza święta dla dzieci o godz.11.00.
 11. W czasie wakacji nie będzie mszy świętej na Kołatce. Wczasowiczów i turystów zapraszamy na msze święte w Bronkowie i w Dychowie.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne