Zawsze aktualne wiadomości

10 czerwca 2017

X Niedziela Zwykła A – 11.06.2017

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby sanktuarium maryjnego w Rokitnie, a za tydzień na KUL.
 2. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek we wtorek i środę o godz.16.30 przy kościele.
 3. We wtorek 13 czerwca, kolejny dzień fatimski. Nabożeństwo fatimskie o godz.17.30 a następnie msza święta.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Chromowa. Msze święte w tym roku: w Brzózce o godz.8.00, w Bronkowie o godz.9.00, a w Dychowie o godz.10.30 a następnie procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu.
 5. W Oktawie Bożego Ciała procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła codziennie po mszach świętych wieczornych, a w niedzielę po mszy św. o godz.8.00.
 6. Na filiach procesje z Najświętszym Sakramentem tradycyjnie w niedzielę w Brzózce po mszy św. o godz.12.30, a w Bronkowie na zakończenie oktawy, w czwartek o godz.18.00.
 7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do godz.18.00 w intencji wynagradzającej z okazją do spowiedzi świętej. W ramach adoracji procesja z Najświętszym Sakramentem.
 8. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała, udzielam wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę ostatnia nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz.18.00 w salce na plebanii. Kolejna seria nauk odbędzie się w trzy kolejne soboty września.
 10. Pielgrzymka do Rokitna z racji Uroczystości Matki Bożej Rokitniańskiej w najbliższą niedzielę 18 czerwca. Zapisy w zakrystii.
 11. Za tydzień Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie w całości przeznaczona na planowane malowanie kościoła.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
 
Ogłoszenia parafialne