Zawsze aktualne wiadomości

15 maja 2021

Wniebowstąpienie Pańskie B – 16.05.2021

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a w naszej w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej o godz.11.00, do której przystąpi 15 dzieci. Dzisiaj także dodatkowa msza święta dla wszystkich o godz.13.00.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na odbudowę zniszczonej przez pożar plebanii w Jakubowie.
 3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas, zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na fundusz ogrzewania naszego kościoła oraz na przegląd serwisowy nagrzewnic.
 4. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zielonych Świąt.
 5. Od poniedziałku, czyli od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień. Msze święte codziennie do piątku włącznie o godz.18.00, a po mszy nabożeństwa majowe.
 6. Spotkanie dla młodzieży klasy VIII przed sakramentem bierzmowania w czwartek o godz.19.00 w kościele. Na spotkanie zapraszam także rodziców, przynajmniej jednego. Bardzo proszę o obecność młodzieży i rodziców w celu ustalenia bezpośredniego programu przygotowania bierzmowania, które odbędzie się 16 czerwca o godz.17.00.
 7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 8. W sobotę msza święta niedzielna tradycyjnie o godz.17.00.
 9. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele Okres Wielkanocny. Tradycyjnie przystrajamy nasze świątynie zielenią.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni oraz na utrzymanie naszej parafii w tym trudnym czasie pandemii. Dziękuję bardzo dla P. Andrzeja za wykoszenie trawy wokół kościoła.
 11. Biuro parafialne w czasie pandemii czynne tylko po umówieniu telefonicznym.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne