Zawsze aktualne wiadomości

23 maja 2020

Wniebowstąpienie Pańskie A – 24.05.2020

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jeszcze do przyszłej niedzieli trwa okres spowiedzi wielkanocnej.
 2. Przypominam, że w naszych kościołach może przebywać w czasie mszy świętej więcej osób. W Dychowie 45 osób, w Bronkowie i Brzózce po 15 osób. Można także uczestniczyć we mszy świętej na zewnątrz kościoła z zachowaniem odległości między osobami. Aby umożliwić uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej dla większej ilości parafian, wprowadziliśmy w soboty mszę świętą niedzielną o godz.17.00. Serdecznie zapraszam.
 3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece wielkanocne w cenie 15 zł. Świece można nabywać do końca maja.
 4. We wtorek, 26 maja przypada Dzień Matki. Msza święta za wszystkie Mamy w Dychowie o godz.18.00. Zapraszam bardzo serdecznie.
 5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie. W poniedziałek i czwartek prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ,    w piątek w ramach adoracji, a w pozostałe dni po mszach świętych. 
 6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, parafii, ojczyzny i świata oraz w intencji oddalenia pandemii. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nasze świątynie przyozdabiamy zielenią.
 8. Przez cały okres wielkanocny można składać ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 9. U Pani Sołtys w Dychowie można otrzymać maseczki ochronne.
 10. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych odbędą się w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w kościele w Dychowie. Osoby, które rozpoczęły nauki w marcu, zapraszam od drugiej soboty.
 11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary na utrzymanie naszej parafii składane na konto parafialne.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne