Zawsze aktualne wiadomości

19 maja 2018

VIII Niedziela Wielkanocna – Zesłanie Ducha Świętego B – 20.05.2018

  1. Dzisiaj VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny i czas przyjmowania komunii świętej wielkanocnej.
  2. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na pokrycie kosztów zimowego ogrzewania kościoła oraz przeglądu serwisowego.
  3. Dzisiaj Uroczystość I Komunii Świętej o godz.11.00, do której przystąpi 24 osoby.
  4. Od jutra Biały Tydzień. Msze święte codziennie do piątku włącznie o godz.18.00. Po mszach świętych nabożeństwo majowe.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. W sobotę 26 maja Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.
  7. Pielgrzymka dziękczynna dzieci i rodziców za dar I Komunii w najbliższą sobotę do Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Zbiórka przy plebanii o godz.8.30, powrót około godz.17.00. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy chętnych parafian. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Koszt autokaru 30 zł.
  8. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Starego Zagóra. Natomiast ołtarz przy krzyżu tradycyjnie przygotowują mieszkańcy ulicy Sportowej, Rybackiej, Wojska Polskiego i Osiedla Słonecznego. Msze święte w tym roku: w Brzózce o godz.8.00, w Bronkowie o godz.9.00, a w Dychowie o godz.10.30. Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu.
  9. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, odbędą się w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w salce na plebanii.
  10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne