Zawsze aktualne wiadomości

14 maja 2016

VIII Niedziela Wielkanocna C – Zesłanie Ducha Świętego 15.05.2016

 1. Dzisiaj VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny i czas przyjmowania komunii świętej wielkanocnej.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, zbieramy ofiary na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się już za dwa miesiące.
 3. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
 4. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, taca w Dychowie przeznaczona na realizację inwestycji ogrzewania naszego kościoła.
 5. Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszach świętych wieczornych, a w pozostałe dni, czyli poniedziałki, wtorki i czwartki o godz.18.00, które prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
 6. Spotkanie dla młodzieży klasy II w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w środę o godz.18.00 w kościele. Spotkanie rozpoczyna się mszą świętą i nabożeństwem majowym.
 7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 8. W przyszłą sobotę msza święta o godz.12.00, połączona z przyjęciem I Komunii świętej. Nie będzie już mszy świętej o godz.17.00.
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 10. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Starego Zagóra. Natomiast ołtarz przy krzyżu tradycyjnie przygotowują mieszkańcy ulicy Sportowej, Rybackiej, Wojska Polskiego i Osiedla Słonecznego. Msze święte w tym roku: w Brzózce o godz.8.00, w Bronkowie o godz.9.00, a w Dychowie o godz.10.30. Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu.
 11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne