Zawsze aktualne wiadomości

22 lutego 2020

VII Niedziela Zwykła A – 23.02.2020

 1. Od dzisiaj do wtorku włącznie gościmy w naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II. Dzisiaj po każdej mszy świętej litania do św. Jana Pawła II. Jutro w poniedziałek msza święta o godz.17.00, na którą zapraszamy całą wspólnotę parafialną. Na mszę świętą młodzież klasy VII i VIII przychodzi w ramach formacji do sakramentu bierzmowania. Po mszy świętej ucałowanie relikwii. We wtorek msza święta z relikwiami św. Jana Pawła II w Brzózce o godz.17.00.
 2. W środę Popielec – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem: w Brzózce o godz.10.00, w Bronkowie o godz.16.30, a w Dychowie o godz.18.00.
 3. W Popielec jak co roku, naszymi ofiarami na tacę wspieramy księży emerytów i Dom Księzy Emerytów w Zielonej Górze.
 4. W piątek droga krzyżowa dla dzieci, młodzieży i starszych o godz.17.00. Zapraszam wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne dla których zostały zakupione specjalne pomoce na Wielki Post. W Bronkowie droga krzyżowa w czwartek o godz.16.30.
 5. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 6. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w Dychowie o godz.7.30, w Bronkowie i Brzózce także przed mszami świętymi.
 7. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 8. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii wprowadzamy adoracje Najświętszego Sakramentu dla rodzin. Adoracje będą od godz.9.00 do 11.00 i od godz.12.00 do 14.00. Na wybrane godziny adoracji prosimy zapisywać się z w zakrystii lub u Pań: Agata Aleksandrowicz, Honorata Łabędzka i Teresa Wąsicka. Można zadeklarować w jakich godzinach będziemy na adoracji przez cały rok w pierwsze niedziele miesiąca.
 9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Za tydzień ukaże się marcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 • W niedziele Wielkiego Postu zbiórka do puszek na pokrycie kosztów organizacji Jubileuszu 25 lecia naszej parafii, na dekoracje kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.
 • Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne