Zawsze aktualne wiadomości

18 lutego 2023

VII Niedziela Zwykła A – 19.02.2023

  1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów w naszej diecezji.
  3. W środę Popielec – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem: w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.11.00, a w Dychowie o godz.17.00. Taca w tym dniu przeznaczona na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jemy raz do syta i dwa razy lekki posiłek, oczywiście bezmięsne. W tym dniu obowiązuje także całkowita abstynencja.
  5. W ty tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa w Bronkowie w czwartki o godz.17.00 a w Dychowie w piątki o godz.17.00. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, młodzież i starszych. Ofiary zbierane na drodze krzyżowej przeznaczone tradycyjnie na kwiaty i świąteczne dekoracje kościoła.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w Dychowie od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  7. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu we wszystkich kościołach przed mszami świętymi. W Dychowie o godz.7.40 i o godz.10.40. Serdecznie zapraszamy.
  8. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc materialną dla walczącej o wolność Ukrainy.
  9. Biuro parafialne czynne po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
  10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne