Zawsze aktualne wiadomości

17 marca 2018

V Niedziela Wielkiego Postu B – 18.03.2018

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu, nazywana w tradycji kościoła niedzielą czarną, bowiem od dzisiaj do Wielkiego Piątku zasłaniamy wszystkie krzyże.
 2. Dzisiejsza taca w Dychowie przeznaczona jest na zimowe ogrzewanie kościoła.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne,. Poprowadzi je ksiądz kan. dr Piotr Kubiak, Kanclerz Kurii Biskupiej w Zielonej Górze. Program rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. W środę, na zakończenie rekolekcji naszymi ofiarami na tacę, podziękujemy księdzu Piotrowi za rekolekcyjny trud.
 4. Dzisiaj, z racji rekolekcji, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00. Młodzież klasy II i III gimnazjum oraz klasy VII, zapraszam z indeksami. Taca w czasie nabożeństwa przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu, ciemnicy i dekoracje świąteczne świątyni.
 5. W piątek, Droga Krzyżowa z Dychowa do Bobrowic. Rozpoczęcie mszą świętą w Dychowie o godz.16.30, następnie ok. godz.17.00 rozpoczęcie nabożeństwa. Serdecznie zapraszamy całą rodzinę parafialną. Zapewniony będzie autobus z Bobrowic do Dychowa.
 6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm oraz zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczne dekoracje kościoła.
 7. Akcja Katolicka, zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną w czwartek na godz.16.00 do salki parafialnej, do pomocy w przygotowaniu palm na niedzielę palmową, które będą rozprowadzane przez POAK, za dobrowolną ofiarę od najbliższego piątku przy wejściu do kościoła.
 8. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii, są wystawione kosze na produkty żywnościowe do najbliższej soboty. Zachęcamy do ofiarności. PZC rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł na pomoc dla rodzin w Aleppo w Syrii i  zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
 9. W Okresie Wielkiego Postu, składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 10. Marcowe i jednocześnie świąteczne odwiedziny chorych w ich domach, odbędą się w Wielki Wtorek 27 marca od godz.8.30.
 11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne