Zawsze aktualne wiadomości

24 grudnia 2016

Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2016

 1. Kochani Parafianie i Drodzy Goście. W Roku Duszpasterskim, który przeżywamy pod hasłem „Idźcie i głoście”, z całego serca życzę Wam spokojnych, radosnych i pełnych niegasnącej nadziei Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Dziecię Jezus, oświeca wszystkie mroki naszej codzienności i obficie obdarza błogosławieństwem, abyśmy z odważną wiarą szli do świata i głosili potęgę Bożej Miłości.
 2. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte: w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o 9.30, a w Brzózce o godz.12.30.
 3. Jutro św. Szczepana, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte, według porządku niedzielnego: w Dychowie o godz.8.00 i 11.00, w Bronkowie o godz.9.30, a w Brzózce o godz.12.30. Taca w tym dniu tradycyjnie przeznaczona na KUL.
 4. Jeszcze w tym roku, odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda w Bronkowie. W czwartek numery od 1 do 40, a w piątek Kołatka i Bronków numery od 42 do końca 77c. Rozpoczęcie od godz.11.00 z przerwą na obiad o godz.13.30.
 5. Msze święte w tym tygodniu: środę i piątek o godz.10.00 a w sobotę o godz.15.00.
 6. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.9.30 do 10.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 7. W sobotę, 31 grudnia świętego Sylwestra Papieża, zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i uroczysta msza święta w Dychowie o godz.15.00. Zapraszam całą wspólnotę parafialną.  
 8. W niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze święte w Dychowie o godz. 11.00 i 15.00, w Bronkowie o godz. 9.30, w Brzózce o godz. 12.30. Jest to święto nakazane dlatego jest obowiązek uczestniczenia we mszy świętej.
 9. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych – w Dychowie o godz.11.00, oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
 10. W najbliższą niedzielę, Święto Świętej Rodziny – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie w czasie mszy św. w Dychowie o godz. 11.00.
 11. Kolejna seria obowiązkowych nauk przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w pierwszą, drugą i trzecią sobotę stycznia o godz.18.00 w salce na plebanii. Następne nauki planowane są w marcu.
 12. Gorące podziękowanie dla młodzieży Gimnazjum: Kilian Karolina, Kaczanowski Mateusz, Flisak Bartek, Cieplicka Weronika, Tabisz Natalia, Mrozowski Radosław za strojenie choinek, dla członków Rady Parafialnej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej: Kasprzyk Anna i Sławomir, Mielnik Iwona i Stanisław, Litwin Bogna, Straszkiewicz Bogusława za przygotowanie Żłóbka oraz dla Państwa Jakubczak za troskę o naszą świątynię i świąteczne porządki. Bóg zapłać wszystkim parafianom za wszystkie ofiary, życzenia i życzliwość.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne