Zawsze aktualne wiadomości

19 marca 2016

Niedziela Palmowa C – 2016

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie palm.
 2. Dzisiaj po mszach świętych zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Dzisiejsza taca w Dychowie, przeznaczona na planowane ogrzewanie i malowanie naszego kościoła.
 4. Parafialny Zespół Caritas zbiera dzisiaj ofiary od GWU i rozprowadza Paschaliki Wielkanocne w cenie 7 zł.
 5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w poniedziałek o godz.17.00 w salce na plebanii.
 6. Świąteczne odwiedziny chorych ze względu na dużą ilość zgłoszeń odbędą się w następujących dniach: w Wielki Poniedziałek w Starym Zagórze i Brzózce, w Wielki Wtorek w Dychowie i Bronkowie od godz.9.00.
 7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od alkoholu. Pościmy także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej.
 8. W Wielki Piątek przy adoracji Krzyża i w Wielką Sobotę przy poświęceniu pokarmów składamy jałmużnę wielkopostną.
 9. Z racji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego proszę odnowić i przyozdobić krzyże przydrożne. Serdeczne Bóg zapłać za stałą troskę o krzyże w naszej parafii.
 10. Okazja do wielkanocnej spowiedzi w Krośnie Odrzańskim w Wielki Poniedziałek rano od godz.8.30 do 9.30 w kościele św. Andrzeja i wieczorem od godz.17.30 do 19.00 w kościele św. Jadwigi. W Dychowie dla tych, którzy wcześniej nie mieli możliwości: przyjezdnych z zagranicy i gości, w Wielki Czwartek i Piątek w czasie adoracji od godz.21.30 do 22.00.
 11. Program nabożeństw i adoracji w czasie Triduum Paschalnego wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Główne nabożeństwa według tradycyjnych godzin: w Wielki Czwartek i Piątek o godz.18.00, wyjątek stanowi Wielka Sobota o godz.22.00. Po liturgii Wielkiej Soboty procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Nie będzie już mszy świętej i procesji w niedzielę o godz.6.00 rano.
 12. Uroczystość Odpustu ku czci Bożego Miłosierdzia w niedzielę 3 kwietnia o godz.13.00.
 13. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne