Zawsze aktualne wiadomości

8 kwietnia 2017

Niedziela Palmowa A – 09.04.2017

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie palm.
 2. Dzisiaj po mszach świętych zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w poniedziałek o godz.18.00 w salce na plebanii.
 4. Do przygotowania Grobu Pańskiego i Ciemnicy w naszym kościele zapraszamy tradycyjnie członków Rady Parafialnej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ i wszystkich chętnych, w poniedziałek o godz.17.00.
 5. Zbiórka wszystkich ministrantów we wtorek o godz.16.30 w salce na plebanii.
 6. Spotkanie z rodzicami i dziećmi klasy III z racji odbioru szatek do I Komunii w środę o godz.17.30 w salce na plebanii. Prosimy o obowiązkową obecność.
 7. Świąteczne odwiedziny chorych w Wielki Wtorek od godz.8.30.
 8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od alkoholu. Pościmy także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej.
 9. W Wielki Piątek przy adoracji Krzyża i w Wielką Sobotę przy poświęceniu pokarmów składamy jałmużnę wielkopostną.
 10. Z racji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego proszę odnowić i przyozdobić krzyże przydrożne. Serdeczne Bóg zapłać za stałą troskę o krzyże w naszej parafii.
 11. Okazja do wielkanocnej spowiedzi w Krośnie Odrzańskim w Wielki Wtorek tylko w parafii wojskowej wieczorem od 19.30 do 20.30. W Dychowie dla tych, którzy wcześniej nie mieli możliwości: przyjezdnych z zagranicy i gości, w Wielki Czwartek i Piątek w czasie adoracji od godz.21.30 do 22.00.
 12. Program nabożeństw i adoracji w czasie Triduum Paschalnego wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii. Główne nabożeństwa według tradycyjnych godzin: w Wielki Czwartek i Piątek o godz.18.00, a w Wielką Sobotę o godz.22.00. Po liturgii Wielkiej Soboty procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Nie będzie już mszy świętej i procesji w niedzielę o godz.6.00 rano.
 13. Uroczystość Odpustu ku czci Bożego Miłosierdzia w niedzielę 23 kwietnia o godz.13.00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi nowy Kapelan Wojska Polskiego z Krosna Odrzańskiego ks. Podpułkownik Jan Zapotoczny.
 14. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 15. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne