Zawsze aktualne wiadomości

7 stycznia 2023

Niedziela Chrztu Pańskiego A – 08.01.2023

  1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pana Jezusa, która kończy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczyna się Okres Zwykły.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć styczniowy numer gazetki parafialnej, Jezu Ufam Tobie.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania kolędowe. Podobnie jak w ubiegłym roku spotykać się będziemy w kościołach na mszy świętej, która będzie odprawiana za wyznaczone na dany dzień rodziny o godz.17.00. Po mszy świętej krótkie nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdej rodziny i rozdanie pamiątkowych kalendarzy a także tradycyjnych obrazków. W czasie mszy świętej będzie można złożyć ofiarę kolędową na utrzymanie parafii.
  4. Jutro, w poniedziałek spotkanie kolędowe w Brzózce, na mszę świętą o godz.17.00, zapraszam wszystkie rodziny mieszkające w Brzózce i Sarnich Łęgach.
  5. We wtorek i środę spotkania kolędowe w Bronkowie także o godz.17.00. We worek zapraszam rodziny od numeru 1 do 32, a w środę od numeru 33 do 77C.
  6. W czwartek i piątek spotkania kolędowe w kościele w Dychowie na mszy świętej o godz.17.00. W czwartek zapraszam rodziny z miejscowości: Stary Zagór, Prądocinek, domy nad Bobrem, Dąbki, Chromów i Brzezinka, w piątek zapraszam rodziny z Dychowa ulice: ul. Rybacka numery od 55D do 50, 49A, 49, 47A, 48, 48A, ul. Sportowa  od 56A do 63, ul. Kwiatowa od 17A do 44, ul. Prądocińska od 67A do 64, oraz domy numer: 7, 8, 9, 12, 13, 14.
  7. Jeżeli  zaproszonej rodzinie nie pasuje wyznaczony dzień, można swobodnie zmieniać i przyjść z inną zaproszoną grupą.
  8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.
  9. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne