Zawsze aktualne wiadomości

24 grudnia 2022

Niedziela – Boże Narodzenie A – 25.12.2022

 1. Dzisiaj Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte w parafii: w Dychowie o godz.11.00 i 12.30, w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30.
 2. Jutro drugi dzień Świąt. Święto Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 3. We wtorek w kościele św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim o godz.19.00 charytatywny koncert kolęd w wykonaniu zespołu JP2 i Przyjaciół, Dochód z koncertu przeznaczony na pomoc Ukrainie. Organizatorzy koncertu serdecznie zapraszają.
 4. Święto Świętej Rodziny w tym roku wyjątkowo w piątek 30 grudnia. Jest to patronalne święto wszystkich rodzin katolickich. Msza święta w Dychowie o godz.17.00. W tym dniu ks. Biskup udziela wszystkim wiernym na terenie Diecezji dyspensy od pokarmów mięsnych.
 5. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00.
 6. W sobotę, zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i uroczysta msza święta w Dychowie o godz.16.00. Zapraszam całą wspólnotę parafialną.
 7. W niedzielę, 1 stycznia 2023r, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze święte w Dychowie o godz. 11.00 i 15.00, w Bronkowie o godz. 9.30, w Brzózce o godz. 12.30.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca: w Dychowie na mszy św. o god.15.00, w Bronkowie i Brzózce po mszach świętych. W tym dniu wręczenie intencji różańcowych na Nowy Rok.
 9. Gazetka parafialna Jezu Ufam Tobie, ukaże się za dwa tygodnie, w niedzielę 8 stycznia.
 10. Serdecznie dziękuję wszystkim Paniom i Panom za przygotowani żłóbka i dekoracje świątyni. Dziękuję także wszystkim sponsorom, którzy ufundowali przepiękne, świąteczne kwiaty do naszej świątyni.
 11. Parafialnemu Zespołowi Caritas, dziękuję za przygotowanie i dystrybucję paczek świątecznych dla najuboższych w naszej parafii.
 12. Kolęda w tym roku podobnie jak w czasie pandemii. Spotkania kolędowe rozpoczną się od 9 stycznia 2023 roku. Odwiedziny w domach tylko u nowych mieszkańców naszej parafii oraz u rodzin, które mają nowy domy czy mieszkanie do poświęcenia. Rodziny zainteresowane proszę o zgłaszanie do 31 grudnia tego roku.
 13. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni. Dziękuję także za ofiary złożone za opłatki.
 14. Wraz ks. Wojciechem, składamy wszystkim Parafianom i Gościom, najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Jezus błogosławi i darzy dobrym zdrowiem, pokojem, wzajemną miłością. Radosnego świętowania w każdym domu i w każdej rodzinie.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne