Zawsze aktualne wiadomości

26 marca 2022

IV Niedziela Wielkiego Postu C – 27.03.2022

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, którą nazywamy Niedzielą Laetare, czyli Niedzielą Radości. A w przyszłą niedzielę, według starej tradycji zasłaniamy wszystkie krzyże w kościele.
 2. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Dychowie o godz.15.00. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszam wszystkich parafian, w sposób szczególny dzisiaj zapraszam mieszkańców Dychowa: numery domów od 1 do 6 i 69, 69B, 68F i 68B, ul. Leśna nr. 65, 65A, 65B, 65C, 65D, blok 7A, Osiedle Zielona Polana czyli domy od 10B do Stacji Uzdatniania Wody.
 3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 20 zł. Możemy je nabyć przy wyjściu z kościoła.
 4. Od jutra według nowych przepisów sanitarnych związanych epidemią, w kościołach nie będzie już obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką.
 5. We wtorek droga krzyżowa w Brzózce a w czwartek w Bronkowie o godz.17.00, a następnie msza święta.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Przeżyjmy te trzy jako rekolekcyjne, przygotowujące nas przez adorację, modlitwę i rozważania do radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00. Po adoracji o godz.17.00 parafialna pokutna droga krzyżowa dla dzieci, młodzieży i starszych. Zakończenie mszą świętą. Serdecznie zapraszam cała rodzinę parafialną.
 8. W sobotę modlitwa różańcowa z rozważaniami o godz.16.00 jako przygotowanie do wielkanocnej spowiedzi. Zapraszam serdecznie całą wspólnotę parafialną na tą modlitwę i rozważania przed Najświętszym Sakramentem. Parafialna spowiedź wielkanocna w niedzielę pół godziny przed wszystkimi mszami świętymi oraz w czasie mszy świętych. Zaproszeni księża będą służyć w konfesjonałach.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
 10. W przyszłą niedzielę ukaże się kwietniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 11. Świąteczne odwiedziny chorych w ich domach na prośbę chorego lub jego rodziny.
 12. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na spotkaniach kolędowych.
 13. Serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie

 

Ogłoszenia parafialne