Zawsze aktualne wiadomości

10 marca 2018

IV Niedziela Wielkiego Postu B – 11.03.2018

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, którą nazywamy Laetare, czyli niedziela radości. Natomiast w przyszłą niedzielę, według starej tradycji, zasłaniamy wszystkie krzyże.
 2. Spotkanie dla młodzieży klasy II gimnazjum i klasy VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz.18.00 w salce na plebanii.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy IV z racji Rocznicy I Komunii Świętej, w środę o godz.18.00 w salce na plebanii.
 4. Spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III z racji odbioru szatek do I Komunii, w czwartek o godz.18.00 w salce na plebanii.
 5. W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie i Bronkowie dla dzieci, młodzieży i starszych o godz.17.00.
 6. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne świątyni.
 7. W piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 8. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii, są wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności. Od dzisiaj PZC rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł na pomoc dla rodzin w Aleppo w Syrii.
 9. W Okresie Wielkiego Postu, składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 10. Od przyszłej niedzieli, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne,. Poprowadzi je ksiądz kan. dr Piotr Kubiak, Kanclerz Kurii Biskupiej w Zielonej Górze. Program rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz będzie wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
 11. Za tydzień, w ramach rekolekcji Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00. Młodzież klasy II i III gimnazjum oraz klasy VII zapraszam z indeksami.
 12. W piątek, 23 marca, Droga Krzyżowa z Dychowa do Bobrowic. Rozpoczęcie mszą świętą w Dychowie o godz.16.30, następnie ok. godz.17.00 rozpoczęcie nabożeństwa. Zapewniony będzie autobus z Bobrowic do Dychowa.
 13. Marcowe i jednocześnie świąteczne odwiedziny chorych w ich domach, odbędą się w Wielki Wtorek 27 marca.
 14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne