Zawsze aktualne wiadomości

18 grudnia 2021

IV Niedziela Adwentu C – 19.12.2021

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 2. W Polsce obowiązują nowe przepisy sanitarne co do ilości osób w kościołach. Kościoły mogą być wypełnione w 30 procentach niezaszczepionych plus zaszczepieni bez ograniczeń. Bardzo proszę aby osoby zaszczepione miały przy sobie paszport covidowy w formie papierowej bądź na smartfonie w razie kontroli.  
 3. Przy wyjściu z kościoła możemy jeszcze nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas.
 4. Jutro, w poniedziałek przygotowanie żłóbka w naszym kościele i strojenie choinek o godz.17.00. Jak co roku zapraszam wszystkich chętnych parafian oraz członków Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Róży Różańcowej Rodziców. Osoby, które posiadają ciekawe narzędzia i przedmioty nadające się do szopki (grabie, wiklinowe kosze, itp.), bardzo proszę o wypożyczenie i przyniesienie jutro do kościoła.
 5. Świąteczne odwiedziny chorych tylko na wezwanie chorego lub jego rodziny.
 6. Msze święte w tym tygodniu jeszcze w Bronkowie we wtorek o godz.17.00, oraz w Dychowie w środę o godz.17.00 i w czwartek o godz.11.00.
 7. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje podczas wieczerzy wigilijnej. W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.
 8. W piątek Pasterki w kościołach naszej parafii: Brzózka o godz. 21.00, Bronków o godz.22.00, a w Dychowie o godz.22.00 i 00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Maki i Dziecka im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
 9. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte w parafii: w Dychowie o godz.11.00 i 13.00, ( w gazetce parafialnej pomyłkowo wpisana godz.15.00!!!), w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30.
 10. W niedzielę, drugi dzień Świąt i jednocześnie Święto Świętej Rodziny, patronalne święto wszystkich rodzin chrześcijańskich. Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i kościoła.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne