Zawsze aktualne wiadomości

23 grudnia 2017

IV Niedziela Adwentu B – 24.12.2017

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje podczas wieczerzy wigilijnej. W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.
 2. Pasterki w kościołach naszej parafii: Brzózka o godz. 21.00, Bronków o godz.22.30, a w Dychowie o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Maki i Dziecka im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
 3. Jutro, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte: w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o 9.30, a w Brzózce o godz.12.30.
 4. We wtorek, św. Szczepana, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte według porządku niedzielnego: w Dychowie o godz.8.00 i 11.00, w Bronkowie o godz.9.30, a w Brzózce o godz.12.30. Taca w tym dniu tradycyjnie przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 5. Msze święte w Dychowie w tym tygodniu ze względu na kolędę w środę, piątek i sobotę o godz.10.00.
 6. W piątek, w oktawie Bożego Narodzenia udzielam wszystkim Parafianom i Gościom na terenie parafii dyspensy od pokarmów mięsnych.
 7. Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu w Brzózce. W czwartek od godz.14.00 ul. Kościelna, początek od P. Denis, Haber do P. Rezner. W piątek od 14.00, Sarnie Łęgi i strona od stacji kolejowej do sklepu, w sobotę od godz.11.00 strona od P. Romanowskiej do P. Soliwoda.
 8. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny. Patronalne Święto Rodzin Katolickich, jak również św. Sylwestra i zakończenie Starego Roku. Po każdej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynno-przebłagalna oraz modlitwa za małżonków i rodziny.
 9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza dzieci i młodzież z parafii Dychów i Bobrowice do uczestnictwa w VII Parafialnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 21 stycznia 2018. Zgłoszenia na kartach uczestnictwa dostępnych w kościołach i na stronie internetowej parafii Dychów do 8 stycznia.
 10. Gorące i serdeczne podziękowanie dla młodzieży Gimnazjum za strojenie choinek, dla członków Rady Parafialnej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za przygotowanie Żłóbka, dla panów, którzy przywieźli i ustawili choinki, oraz dla Państwa Jakubczak za troskę o naszą świątynię i świąteczne porządki, a także anonimowej osobie za wykonanie ozdób choinkowych. Bóg zapłać wszystkim parafianom za wszystkie ofiary, życzenia i życzliwość.
 11. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia. Święta Bożego Narodzenia są czasem nadziei, miłości o pokoju. Niech nigdy tego Wam nie zabraknie. Oby spotkania przy wigilijnym i świątecznym stole natchnęły nas do dobra i radości. 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne