Zawsze aktualne wiadomości

17 grudnia 2022

IV Niedziela Adwentu A – 18.12.2022

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 2. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć poświęcone opłatki wigilijne.
 3. Jutro, w poniedziałek przygotowanie żłóbka w naszym kościele i strojenie choinek o godz.17.00. Jak co roku zapraszam wszystkich chętnych parafian oraz członków Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej i Róży Różańcowej Rodziców.
 4. Roraty w tym tygodniu: w Dychowie we wtorek, środę i piątek o godz.17.00, w Bronkowie w czwartek o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 6. Odwiedziny chorych z racji świąt Bożego Narodzenia, na prośbę chorego lub jego rodziny.
 7. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje podczas wieczerzy wigilijnej. W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.
 8. W sobotę Pasterki w kościołach naszej parafii: Brzózka o godz. 21.00, Bronków o godz.22.00, a w Dychowie o godz.24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Maki i Dziecka im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
 9. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte w parafii: w Dychowie o godz.11.00 i 12.30, w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30.
 10. W poniedziałek, drugi dzień Świąt. Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 11. Kolęda w tym roku podobnie jak w czasie pandemii. Spotkania kolędowe rozpoczną się po Uroczystości Trzech Króli, czyli od 9 stycznia 2023 roku.
 12. Odwiedziny w domach tylko u nowych mieszkańców naszej parafii oraz u rodzin, które mają nowy domy czy mieszkanie do poświęcenia. Rodziny zainteresowane proszę o zgłaszanie się telefonicznie lub w kościele do 31 grudnia tego roku. Program spotkań kolędowych w kościołach ukaże się w styczniowej gazetce.
 13. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne