Zawsze aktualne wiadomości

19 marca 2022

III Niedziela Wielkiego Postu C – 20.03.2022

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 2. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Dychowie o godz.15.00. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszam wszystkich parafian, w sposób szczególny dzisiaj zapraszam mieszkańców Dychowa: ul. Spacerowa i Strumykowa, czyli numery od 21 do 34, Osiedle Słoneczne, oraz domy nr: 46A, 46B, 43, 41, 40, 36, 18. Program zaproszeń na wszystkie niedziele Wielkiego Postu znajduje się w gazetce parafialnej, w gablocie i na Facebooku. W Bronkowie Gorzkie Żale w niedziele o godz.9.15.
 3. We wtorek droga krzyżowa w Brzózce a w czwartek w Bronkowie o godz.17.00, a następnie msza święta.
 4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 5. W piątek droga krzyżowa w Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych o godz.17.00. Serdecznie zapraszam dzieci przed I Komunią z rodzicami oraz młodzież przed sakramentem bierzmowania klasy VII i VIII.
 6. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Po mszy świętej możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego. W tym dniu z racji uroczystości nie ma obowiązku postu.
 7. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece wielkanocne w cenie 20 zł.
 8. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na spotkaniach kolędowych.
 9. Biuro parafialne w czasie pandemii czynne tylko po umówieniu telefonicznym.
 10. W Ośrodku Kołatka przebywa ok. 80 uchodźców z Ukrainy. Chętnie przyjmą każdą pomoc w postaci żywności oraz środków czystości. Te dary serca można przekazywać bezpośrednio do Ośrodka.
 11. Serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie

 

 

 

 

Ogłoszenia parafialne