Zawsze aktualne wiadomości

14 marca 2020

III Niedziela Wielkiego Postu A – 15.03.2020

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 2. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł. Ofiary te przeznaczone są na pomoc dla rodzin w Syrii.
 3. W piątek Droga Krzyżowa w Dychowie o godz.17.00, Brzózce we wtorek,                              a w Bronkowie w czwartek o godz.17.00.
 4. W czwartek, 19 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, msza święta w Bronkowie o godz.17.30.
 5. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 6. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w Dychowie o godz.7.30, w Bronkowie i Brzózce także przed mszami świętymi.
 7. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 8. W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego, w mszach świętych i nabożeństwach może uczestniczyć tylko do 50 osób. Dlatego proszę o wyrozumiałość i pozostanie w domach oraz modlitwę poprzez media. Zachęcam serdecznie aby na msze święte przychodziły tylko osoby, które zamówiły intencję mszalną oraz ich rodzina i bliscy.
 9. Misje parafialne, które miały się rozpocząć w przyszłą niedzielę zostają przeniesione na miesiąc wrzesień tego roku. Także uroczystość związana z jubileuszem 25 lecia naszej parafii zostaje przeniesiona na jesień.
 10. Bardzo proszę wszystkich Kochanych Parafian, aby przestrzegać wszystkich zaleceń Ministra Zdrowia i Episkopatu Polski, a przede wszystkim pozostać w domach. Komunikaty zamieszczone na stronie parafialnej i na Facebooku.
 11. W związku z przeniesieniem terminu misji parafialnych, bardzo proszę osoby, które zamówiły intencje mszalne w trakcie trwania misji, 22-28.03.2020, aby skontaktowały się ze mną telefonicznie w celu zmiany terminów mszy. To bardzo pilne.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne