Zawsze aktualne wiadomości

11 grudnia 2021

III Niedziela Adwentu – GAUDETE – C -12.12.2021

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Tradycyjnie jest to dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 2. Od 15 grudnia, wchodzą nowe przepisy co do ilości osób w kościołach. Kościoły mogą być wypełnione w 30 procentach niezaszczepionych plus pozostali zaszczepieni bez ograniczeń. Bardzo proszę aby osoby zaszczepione miały przy sobie paszport covidowy w formie papierowej bądź na smartfonie w razie kontroli.    
 3. Jutro, 13 grudnia przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej ojczyźnie.
 4. Parafialny Zespół CARITAS, rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 7 zł oraz duże po 20 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 5. Poświęcone opłatki wigilijne, tradycyjnie rozprowadza Rada Parafialna. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 6. W sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe, z których przygotowane będą paczki świąteczne dla najuboższych. Akcja, którą organizuje Parafialny Zespół Caritas potrwa do 16 grudnia.
 7. Roraty w Dychowie w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o godz.17.00, w Brzózce we wtorek a w Bronkowie w czwartek o godz.17.00.
 8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 9. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w najbliższą sobotę: w Bronkowie o godz.10.00, w Brzózce o godz.11.00. W Dychowie w sobotę od godz.16.30 i w czasie mszy świętej, oraz w niedzielę pół godziny przed mszami i w czasie mszy świętych, czyli od godz.7.30 i 10.30.
 10. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych rozpoczyna się w parafii Bobrowice. Zapisy i pierwsze spotkanie w przyszłą sobotę o godz.18.00.
 11. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 12. Przygotowanie żłóbka w naszym kościele i strojenie choinek planujemy na poniedziałek 20 grudnia. Osoby, które posiadają ciekawe narzędzia i przedmioty nadające się do szopki(grabie, wiklinowe kosze, itp.), proszę o przyniesienie w tym tygodniu do kościoła.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i kościoła.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne