Zawsze aktualne wiadomości

15 grudnia 2018

III Niedziela Adwentu C – 16.12.2018

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Gaudete, czyli niedziela radości.
 2. Dzisiaj, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza „Piernikowe serca”, dekorowane przez dzieci. Dochód przeznaczony jest na nagrody dla dzieci oraz na działalność statutową Akcji Katolickiej. Serdeczne podziękowanie dla dzieci i rodziców za dekorowanie pierników oraz za podarowanie piernikowych serc przez Piekarnię Dom Chleba z Krosna Odrzańskiego.
 3. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 4. Parafialny Zespół Caritas, po mszach świętych, rozprowadza świece wigilijne w cenie 6 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 5. Rada Parafialna rozprowadza poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 6. Grudniowe i jednocześnie świąteczne, odwiedziny chorych w ich domach, jutro od godz.8.30.
 7. Spotkanie wszystkich członków Parafialnego Zespołu Caritas jutro, w poniedziałek o godz.16.30 w salce na plebanii.
 8. We wtorek spowiedź adwentowa w naszej parafii, w Brzózce i Bronkowie o godz.17.00, a w Dychowie o godz.10.00 i 17.45.
 9. Roraty w tym tygodniu ze względu na spowiedź w Dekanacie, tylko w Dychowie w piątek i sobotę o godz.17.00, a w środę msza święta rano o godz.10.00.
 10. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 11. W piątek o godz.18.00 przygotowanie żłóbka i świąteczne dekoracje naszej świątyni. Zapraszam bardzo serdecznie do pomocy chętnych parafian, tradycyjnie członków Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej, Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ oraz młodzież klasy VIII i III gimnazjum.
 12. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 13. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza dzieci i młodzież z parafii Dychów i Bobrowice oraz po raz pierwszy dorosłych, do uczestnictwa w VIII Parafialnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 13 stycznia 2019. Zgłoszenia na kartach uczestnictwa dostępnych w kościołach i na stronie internetowej parafii Dychów do 6 stycznia włącznie.
 14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne