Zawsze aktualne wiadomości

10 grudnia 2016

III Niedziela Adwentu A – 11.12.2016

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Gaudete, czyli niedziela radości.
 2. Dzisiaj przypada dzień solidarności z kapłanami seniorami. Z tej racji składamy ofiary na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 3. Dzisiaj o godz.15.00 przybędzie do naszej parafii Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi. Zapraszamy wszystkie zapisane dzieci wraz z rodzicami.
 4. Rada Parafialna rozprowadza poświęcone Opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 5. Jak każdego roku, w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe dla najuboższych. Akcja, którą organizuje PZC potrwa do przyszłej soboty 17 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
 6. Zapraszamy na tradycyjne Roraty. W Dychowie w środy, piątki i soboty o godz.17.00.
 7. Spotkanie z młodzieżą klasy II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, w środę o godz.18.00 w salce na plebanii. Proszę o obowiązkową obecność.
 8. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 9. Grudniowe i jednocześnie świąteczne, odwiedziny chorych, w najbliższą sobotę od godz.9.00.
 10. Za tydzień, w IV niedzielę Adwentu, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje akcję „Piernikowe serca”. Świąteczne serca z piernika, dekorowane przez dzieci, będą rozprowadzane po mszach świętych. Dochód przeznaczony jest na nagrody dla dzieci oraz na działalność statutową Akcji Katolickiej. Zapraszamy dzieci i młodzież do dekorowania pierników w najbliższy czwartek o godz.16.00 do salki na plebanii.
 11. Przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na pokrycie kosztów inwestycji ogrzewania kościoła.
 12. Świąteczna spowiedź w naszej parafii odbędzie się we wtorek 20 grudnia.
 13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne