Zawsze aktualne wiadomości

27 lutego 2026

II Niedziela Wielkiego Postu A – 01.03.2026

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu.
  2. Dzisiaj w drugą niedzielę Wielkiego Postu, przypada dzień modlitwy i solidarności z polskimi misjonarzami. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć marcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  4. Drogi krzyżowe w tym tygodniu: w czwartek w Bronkowie, w piątek w Dychowie o godz.17.00. Zapraszam serdecznie wszystkie dzieci, młodzież i starszych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  6. Odwiedziny chorych w ich domach w czwartek i piątek według ustalonego programu z chorymi i ich rodzinami. Gorąco zachęcam do zgłaszania chorych i starszych do comiesięcznych odwiedzin.  
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00, z okazją do spowiedzi świętej.
  8. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu we wszystkich kościołach przed mszami świętymi. W Dychowie o godz.7.40. Serdecznie zapraszamy.
  9. W przyszłą niedzielę, 8 marca przypada Święto Kobiet. Msza święta za wszystkie Kobiety naszej parafii o godz.11.00.
  10. Za tydzień z racji Dnia Kobiet, Pani Sołtys z Radą Sołecką zapraszają wszystkie kobiety na świąteczne spotkanie o godz.16.00 w sali wiejskiej. Na spotkaniu wystąpi nasza parafialna schola Canto Jezu.
  11. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiarę na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na spotkaniach kolędowych. Koperty są także wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  12. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku w dniach 26.03. – 28.03.2026, które poprowadzi ks. Sebastian Kazimirski z Gubina.
  13. Parafia w Leśniowie Wielkim, organizuje autokarową pielgrzymkę na Podlasie w dniach 12-16.04.2026. W programie między innymi: Niepokalanów, Święta Góra Grabarka, Sokółka, Białystok. Koszt 990 zł. Wszystkie informacje i zapisy u ks. Proboszcza Jacka, tel. 683211820.
  14. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia, obfitych łask Bożych i zdrowia.
  15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni i parafii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne