Zawsze aktualne wiadomości

27 kwietnia 2019

II Niedziela Wielkanocna C – Miłosierdzia Bożego 28.04.2019

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii Uroczystość Odpustu o godz.12.30. Nie będzie mszy świętej o godz.11.00.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po mszach świętych zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
 3. W środę, 1 maja – św. Józefa, patrona ludzi pracy. Msza święta w Dychowie o godz.11.00, a po niej pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 4. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu po mszach świętych.
 5. W piątek, 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w naszej parafii: w Bronkowie o godz.9.30, a w Dychowie o godz.11.00 i o godz.15.00 ślubna. Natomiast w Brzózce przypada uroczystość odpustu. Msza święta ku czci Matki Bożej Królowej Polski godz.12.30. Zapraszamy całą rodzinę parafialną. W tak ważną Uroczystość dla każdego Polaka, proszę przyozdobić nasze domy flagami narodowymi i maryjnymi.
 6. W piątek, Apel Jasnogórski połączony z nabożeństwem majowym o godz.21.00 przy figurce Matki Bożej Dychowskiej obok elektrowni. Serdecznie zapraszamy na modlitwę w intencji Ojczyzny.
 7. W piątek z racji Uroczystości NMP Królowej Polski i z racji długiego weekendu udzielam wszystkim parafianom i gościom dyspensy od pokarmów mięsnych.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. Odwiedziny chorych w ich domach w sobotę od godz.8.30.
 10. Rozpoczynamy nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca. W najbliższą sobotę msza święta i nabożeństwo o godz.16.00.
 11. Obowiązkowe nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty maja o godz.18.00 w salce na plebanii. Pierwsza nauka już w najbliższą sobotę.
 12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 13. Za tydzień ukaże się majowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie,
 14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne