Zawsze aktualne wiadomości

5 grudnia 2020

II Niedziela Adwentu 06.12.2020

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu, tradycyjnie jest to dzień modlitwy i pomocy Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po mszy świętej zbiórka do puszek.
 2. Dzisiaj 6 grudnia, św. Mikołaja. Wszystkim dzieciom życzymy obfitości prezentów i miłości od najbliższych.
 3. Z racji pandemii nie ma dzisiaj zmiany tajemnic Żywego Różańca. Proszę odmawiać te same tajemnice.
 4. Zapowiadana na dziś gazetka parafialna Jezu Ufam Tobie, nie ukazała się z powodów związanych z pandemią, bardzo przepraszamy. Zapraszamy po grudniowy numer w najbliższą niedzielę.
 5. Ze względu na pandemię, Parafialny Zespół Caritas nie będzie organizował w tym roku zbiórki produktów żywnościowych do paczek dla ubogich naszej parafii.
 6. Poświęcone opłatki wigilijne, tradycyjnie rozprowadza Rada Parafialna. Ze względu na pandemię nie ma w tym roku list ofiarodawców. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 7. We wtorek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza święta w Dychowie o godz.17.00.
 8. Z powodu pozytywnego wyniku księdza proboszcza i dalszej izolacji, msze święte roratnie w tym tygodniu będą tylko w Dychowie we wtorek i piątek o godz.17.00 oraz msza święta niedzielna w sobotę także o godz.17.00. Intencje mszalne w poniedziałek i środę ksiądz proboszcz będzie odprawiał na plebanii. Zakończenie izolacji księdza Marka planowane jest na sobotę 12 grudnia.
 9. W przyszłą niedzielę dzień solidarności kapłanami seniorami. Taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 10. Wszystkie ważne sprawy duszpasterskie można konsultować z księdzem proboszczem telefonicznie, tel. 533300501.
 11. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w grudniu są odwołane.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne