Zawsze aktualne wiadomości

1 grudnia 2018

I Niedziela Adwentu C – 02.12.2018

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele Nowy Rok Liturgiczny, którego hasłem jest „ W mocy Bożego Ducha”.
 2. Dzisiaj, we wszystkich kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć za dobrowolną ofiarę, grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 4. Parafialny Zespół Caritas od dzisiaj, po mszach świętych, będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 6 zł, a duże w cenie 13 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 5. Od dzisiaj, Rada Parafialna będzie rozprowadzać poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 6. Jak każdego roku, w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe dla najuboższych. Akcja, którą organizuje PZC potrwa do soboty 15 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
 7. Rozpoczynamy tradycyjne Roraty. W Dychowie w środy, piątki i soboty o godz.17.00. W Brzózce we wtorki, a w Bronkowie w czwartki. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami oraz z serduszkami, na których wpisują adwentowe dobre uczynki.
 8. Spotkanie z rodzicami dzieci klasy II w celu ustalenia terminu I Komunii świętej, we wtorek o godz.18.00 w salce na plebanii. Proszę o obowiązkową obecność przynajmniej jednego z rodziców.
 9. Spotkanie z rodzicami dzieci klasy III w ramach przygotowania do I Komunii świętej, w środę o godz.18.00 w salce na plebanii. Proszę o obowiązkową obecność przynajmniej jednego z rodziców.
 10. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 11. W sobotę, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W ty dniu na prośbę Maryi przekazaną w objawieniu w 1947 roku we Włoszech przypada kolejna Godzina Łaski dla świata. Od godz.12.00 do godz.13.00 we wszystkich kościołach i kaplicach będzie okazja do modlitwy i uproszenia łask przez Maryję Niepokalaną. Msza święta w Dychowie o godz.17.00.
 12. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 13. Przygotowanie dorosłych, którzy ukończyli 21 rok życia do sakramentu bierzmowania, rozpoczyna się w Bytnicy w poniedziałek, 3 grudnia o godz.18.00 w kościele parafialnym.
 14. Grudniowe i jednocześnie świąteczne, odwiedziny chorych, odbędą się w poniedziałek 17 grudnia od godz.9.00.
 15. Spowiedź adwentowa w naszej parafii we wtorek 18 grudnia.
 16. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne