Zawsze aktualne wiadomości

17 października 2020

XXIX Niedziela Zwykła A – 18.10.2020

 1. Dzisiaj 18 października. W liturgii wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia oraz Patrona naszego księdza Łukasza Mielnik. Pamiętamy w modlitwie.
 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od GWU, a taca przeznaczona już na zimowe ogrzewanie kościoła.
 3. Dzisiaj Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na działalność misyjną kościoła.
 4. Od wczoraj nasz powiat znajduje się w strefie czerwonej przepisów i restrykcji związanych z pandemią. Ze względu na liczebne ograniczenia w kościołach, Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej na czas trwania w strefie czerwonej.  
 5. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.17.00. W poniedziałek, wtorek i czwartek różaniec prowadzić będzie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ. W pozostałe dni przed mszą świętą wieczorną. W niedzielę różaniec o godz.7.30, czyli przed poranną mszą świętą, który poprowadzą członkowie żywego różańca.
 6. W tygodniu msze święte w Dychowie: w środę i piątek o godz.17.30, w sobotę tradycyjnie o godz.17.00 msza święta niedzielna, a różaniec o godz.16.30.
 7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 8. W przyszłą niedzielę uroczyście wprowadzimy do naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II. Otrzymaliśmy relikwie krwi św. Jana Pawła od Kardynała Stanisława Dziwisza z Krakowa. W przyszłą niedzielę relikwie będą także obecne na mszach świętych w kościołach filialnych.
 9. Biuro parafialne w październiku czynne w środy i piątki od godz.15.30 do godz.16.15.
 10. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Zachęcamy do pamięci i modlitwy za zmarłych. Msza święta 2 listopada w naszych kościołach i modlitwy wypominkowe w listopadzie są największym prezentem dla naszych zmarłych.
 11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w Dychowie
Ogłoszenia parafialne