29 maja 2021

IX Niedziela Zwykła B – Trójcy Najświętszej – 30.05.2021

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe o godz.18.00, które poprowadzą grupy parafialne.
  3. We wtorek 1 czerwca Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości oraz Bożego błogosławieństwa i opieki najlepszej Matki Maryi.
  4. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane po mszach wieczornych a w piątek w ramach adoracji.
  5. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek w środę o godz.16.30 przy kościele.
  6. Zbiórka wszystkich ministrantów w środę o godz.17.00 w kościele.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, mogą one być skromne i mniejszego formatu, ale najważniejsze aby były godne. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Starego Zagóra. Msze święte w tym dniu: w Brzózce i Bronkowie o godz.9.00, a w Dychowie o godz.10.30. Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu ale bez chorągwi i feretronów. Ze względu na obowiązujące limity w kościele, zapraszam do uczestniczenia w mszy świętej na zewnątrz przed kościołem a następnie udział w procesji. W czasie Oktawy Bożego Ciała nie będzie procesji wokół kościoła, tylko modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
  9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  10. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała oraz długiego weekendu udzielam wszystkim parafianom i gościom dyspensy od pokarmów mięsnych.
  11. W najbliższą sobotę, drugie w tym roku nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca. Różaniec połączony z litanią do Najświętszego Serca P.J. o godz.16.00, a po nim msza święta niedzielna.
  12. Za tydzień ukaże się czerwcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  13. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w kościele w Dychowie.
  14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni oraz na utrzymanie naszej parafii w tym trudnym czasie pandemii.
  15. Biuro parafialne w czasie pandemii czynne tylko po umówieniu telefonicznym.