Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Idź do spisu treści

Menu główne

*** Kurs Przedmałżeński w Krośnie Odrzańskim rozpocznie się od niedzieli mszą świętą w kościele św. Andrzeja o godz.18.00. Nauki od poniedziałku do soboty 28 listopada w Domu Parafialnym o godz. 19. 00. ***

 
 
 
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXIV Niedziela Zwykła B
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
- KRÓLA WSZECHŚWIATA
A.D. 22.11.2015


1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej.
2. Dzisiaj, w całej naszej diecezji składamy ofiary na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się już w przyszłym roku pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka.
3. Dzisiaj, msza święta w Brzózce wyjątkowo o godz.11.00.
4. Msza święta w tym tygodniu w Dychowie tylko w sobotę o godz. 17.00. Na filiach mszy świętych nie będzie z racji moich rekolekcji kapłańskich.
5. W sobotę w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata,  z okazją do spowiedzi świętej.
6. W Krośnie Odrzańskim rozpoczyna się w dzisiaj Kurs Przedmałżeński, mszą świętą w kościele św. Andrzeja o godz.18.00. Nauki od poniedziałku do soboty 28 listopada w Domu Parafialnym o godz.19.00.
7. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele czas Adwentu oraz Nowy Rok Liturgiczny. Należy przygotować wieńce adwentowe.
8. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół CARITAS, będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 5 zł oraz duże po 12 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
9. Opłatki wigilijne, tradycyjnie będą rozprowadzane przez Radę Parafialną od przyszłej niedzieli. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
10. W niedzielę 6 grudnia, o godz.15.00 przybędzie do naszej parafii Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi. Bardzo proszę wszystkich rodziców, aby od dzisiaj do środy 25 listopada zgłaszali swoje dzieci (wiek od 1 roku do 6 klasy szkoły podstawowej włącznie) w zakrystii lub u Pani Skarbnik Iwony Mielnik, bowiem Święty Mikołaj tradycyjnie chce wcześniej poznać listę dzieci, z którymi ma się spotkać. Przy zapisie symboliczna wpłata 10 zł.
11. Od dzisiaj wieczorem, do 28 listopada będę przebywał na rekolekcjach kapłańskich. W pilnych sprawach duszpasterskich proszę zgłaszać się do parafii w Bobrowicach, tel: 683913214.
12. Biuro parafialne w tym tygodniu jest nieczynne.
13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.   Miłosierdzia Bożego w  Dychowie


 
 
 
 
 
 
 

Witamy
na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego
w Dychowie

 
ołtarz Miłosierdzia Bożego
 

"Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz. Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu (...) Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga." (Dz. 299)

 

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
pw. Miłosierdzia Bożego
Dychów 46B
66-627 Bobrowice
tel. 68 383 11 66

 
 
ks. proboszcz Marek Kowal - od 2008 r.
 
 
Księża z naszej parafii
 
 
  
 
Licznik odwiedzin na stronie
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego