Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Menu główne

*** Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na obozy i kolonie miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. ***

XVI Niedziela Zwykła A
A.D. 20.07.2014

1. Dzisiaj, Uroczystość Odpustu w Bronkowie z okazji wspomnienia Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 12.30. Z tej racji msza święta w Brzózce dzisiaj o godz. 9.30.
2. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
3. Dzisiejsza taca w Dychowie przeznaczona na planowany remont sufitu w kościele parafialnym.
4. Trwają wakacje. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na obozy i kolonie miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej.
5. Msze święte w tym tygodniu w Dychowie w środę, czwartek i piątek o godz.18.00 oraz w sobotę o godz.17.00.
6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszych rodzin, parafii i ojczyzny, z okazją do spowiedzi świętej.
7. W piątek 25 lipca, wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Tradycyjnie, jak każdego roku poświęcenie pojazdów mechanicznych i modlitwa za kierowców w najbliższą niedzielę po wszystkich mszach świętych. Od dzisiaj można nabywać różańce ze św. Krzysztofem oraz różańce drewniane jako nasze wsparcie dla misjonarzy.
8. Msze święte niedzielne na Kołatce, przez całe wakacje w soboty o godz.19.00.
9. Piesza pielgrzymka z Krosna Odrzańskiego do Częstochowy od 1 do 12 sierpnia. Zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkowy szlak. Informacje i zapisy w Parafii pw. św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim. Informacje także na plakacie w gablocie na zewnątrz kościoła.
10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.   Miłosierdzia Bożego w  Dychowie

na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego