Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Menu główne

*** Nowy numer gazetki parafialnej - czytaj *** Koncert papieski - zobacz *** W sobotę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w następującym porządku.: w Dychowie o godz. 8.00, w Brzózce o godz.9.00 a w Bronkowie o godz. 10.00. W Bronkowie po mszy św. procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.. W sąsiedniej parafii: w Janiszowicach o godz. 9.30, w Bobrowicach msza św. na cmentarzu o godz. 12.00. W niedzielę, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień modlitwy za zmarłych. Msze święte z modlitwą za zmarłych w naszej parafii według porządku niedzielnego. ***

XXX Niedziela Zwykła A
A.D. 26.10.2014

1. Dzisiaj XXX Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę października, obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego kościoła.
2. W tym tygodniu kończymy nabożeństwa różańcowe. W Dychowie w poniedziałek, środę i piątek o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy.
3. W poniedziałek, msza święta w Dychowie w intencji wszystkich uczestników pielgrzymki różańcowej do Rokitna o godz.17.30.
4. Spotkanie duszpastersko-katechetyczne dla rodziców dzieci klasy V i VI szkoły podstawowej, w środę o godz.18.30 w salce na plebanii.
5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
6. W sobotę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w następującym porządku.: w Dychowie o godz. 8.00, w Brzózce o godz.9.00 a w Bronkowie o godz. 10.00. W Bronkowie po mszy św. procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.. W sąsiedniej parafii: w Janiszowicach o godz. 9.30, w Bobrowicach msza św. na cmentarzu o godz. 12.00.
7. W niedzielę, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień modlitwy za zmarłych. Msze święte z modlitwą za zmarłych w naszej parafii według porządku niedzielnego.
8. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych w tradycyjnych wypominkach oraz o możliwości zyskania odpustów od 1 do 8 listopada codziennie za jedną duszę. Warunki odpustu: nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę oraz pomodlić się za zmarłych. Oczywiście wcześniej należy odbyć spowiedź sakramentalną, przyjąć komunię świętą oraz pomodlić się w intencjach Ojca świętego, a także postanowić całkowicie zerwać z przywiązaniem do grzechu.
9. Biuro parafialne od października do kwietnia, czynne w środy i piątki, od godz.15.30 do godz.16.30.
10. W przyszłą niedzielę ukaże się listopadowy numer gazetki parafialnej - Jezu Ufam Tobie.
11. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, odbędzie się w tym tygodniu na ostatnich nabożeństwach różańcowych: w Brzózce we wtorek, w Bronkowie w czwartek, a w Dychowie w piątek.
12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii. Dziękuję za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na planowany remont sufitu naszego kościoła, zebraliśmy 1180 zł.

Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego w  Dychowie

na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego