Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Menu główne

*** Ukazał się kwietniowy numer parafialnej gazetki Jezu Ufam Tobie - czytaj ***

III Niedziela Wielkanocna B
A.D. 19.04.2015

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
2. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na remont sufitu w naszym kościele.
3. Dzisiaj kończy się w kościele Tydzień Miłosierdzia. Po wszystkich mszach świętych, zbiórka do puszek na potrzeby działalności Caritas.
4. Spotkanie młodzieży klasy III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania w środę o godz.18.30 w salce na plebanii.
5. W czwartek Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski. Msza święta w Dychowie o godz.10.00 rano.
6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszych rodzin, parafii i ojczyzny, z okazją do spowiedzi świętej.
7. Rejonowe Dni Młodzieży odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę w Krośnie Odrzańskim. Rozpoczęcie koncertem i świadectwami w sobotę o godz.16.00 w kościele Świętej Jadwigi. Centralnym punktem programu będzie msza święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego z udziałem młodzieży z trzech dekanatów: Gubin, Krosno Odrzańskie i Rzepin. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.
8. Za tydzień, Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania.
9. Spotkanie z dziećmi klasy II i ich rodzicami w ramach bezpośredniego przygotowania do pierwszej spowiedzi i komunii świętej, we środę 29 kwietnia o godz.18.30 w kościele.
10. Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne.
11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii oraz za wszystkie ofiary na remont sufitu.

Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w  Dychowie

na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego
w Dychowie

ołtarz Miłosierdzia Bożego

"Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz. Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu (...) Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga." (Dz. 299)

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
pw. Miłosierdzia Bożego
Dychów 46B
66-627 Bobrowice

ks. proboszcz Marek Kowal - od 2008 r.

Księża z naszej parafii

Licznik odwiedzin na stronie