Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Menu główne

*** Biuro parafialne od października do kwietnia, czynne w środy i piątki, od godz.15.30 do godz.16.30. ***

XXXIV Niedziela Zwykła A
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
- KRÓLA WSZECHŚWIATA
A.D. 23.11.2014

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej.
2. Dzisiejsze ofiary na tacę w całości przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a ofiary do puszek na odbudowę spalonej Katedry w Sosnowcu.
3. Msze święte w tym tygodniu w Dychowie tylko w piątek i sobotę o godz. 17.00. Na filiach mszy świętych nie będzie z racji moich rekolekcji kapłańskich.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz.16.30 do godz.17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszych rodzin, parafii, ojczyzny i świata. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
5. Biuro parafialne w tym tygodniu, czynne tylko w piątek, od godz.15.30 do godz.16.30.
6. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele czas Adwentu oraz Nowy Rok Liturgiczny. Należy przygotować wieńce adwentowe.
7. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół CARITAS, będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 5 zł, duże 12 zł w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
8. Opłatki wigilijne, tradycyjnie będą rozprowadzane przez Radę Parafialną od przyszłej niedzieli. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
9. W niedzielę 7 grudnia, o godz.15.00 przybędzie do naszej parafii Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi. Bardzo proszę wszystkich rodziców, aby do piątku 28 listopada zgłosili swoje dzieci (wiek od 1 roku do 6 klasy szkoły podstawowej włącznie) w zakrystii lub u Pani Skarbnik Iwony Mielnik, bowiem Święty Mikołaj tradycyjnie chce wcześniej poznać listę dzieci, z którymi ma się spotkać. Przy zapisie symboliczna wpłata 10 zł.
10. Od jutra do 27 listopada, będę przebywał na rekolekcjach kapłańskich. W pilnych sprawach duszpasterskich proszę zgłaszać się do parafii w Bobrowicach, tel: 683913214.
11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.   Miłosierdzia Bożego w  Dychowie

na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego