Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Menu główne

*** Trwają wakacje. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na obozy i kolonie miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. ***

XVIII Niedziela Zwykła B
A.D. 02.08.2015

1. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie.
2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
4. Msze święte, w tym tygodniu: w środę i piątek o godz.18.00 i w sobotę o godz.17.00.
5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata,  z okazją do spowiedzi świętej.
6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej podejmuje miesięczną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i w naszej ojczyźnie. Od jutra, we wszystkie poniedziałki, wtorki i czwartki o godz.15.00, a w pozostałe dni tygodnia przed wieczorną mszą świętą. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę w tak ważnej intencji.
7. Msze święte wakacyjne na Kołatce, jako msze święte niedzielne, będą odprawiane przez całe wakacje w soboty o godz.19.00 z wyjątkiem 15 sierpnia, bowiem w tym dniu msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.
8. Planowana jest jednodniowa pielgrzymka parafialna do Lichenia, we wtorek 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym tylko do 7 sierpnia włącznie. Koszt autokaru 55zł. Serdecznie zapraszamy.
9. Odwiedziny chorych w najbliższą sobotę 8 sierpnia od godz.9.00.
10. W przyszłą niedzielę składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Filozoficzno-teologiczny w Zielonej Górze.
11. Msze święte w Brzózce dzisiaj i 9 sierpnia, będą odprawiane o godz.9.30.
12. Nasza Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska, organizuje 5-cio dniową pielgrzymkę do Rzymu na uroczyste rozpoczęcie Roku Świętego poświęconego Bożemu Miłosierdziu. Z każdego dekanatu organizowany jest jeden autokar. Termin pielgrzymki od 6 do 10 grudnia tego roku. Koszt pielgrzymki 1500 zł. Dokładne informacje w zakrystii i w biurze parafialnym.
13. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego w Dychowie

na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego
w Dychowie

ołtarz Miłosierdzia Bożego

"Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz. Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu (...) Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga." (Dz. 299)

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
pw. Miłosierdzia Bożego
Dychów 46B
66-627 Bobrowice

ks. proboszcz Marek Kowal - od 2008 r.

Księża z naszej parafii

Licznik odwiedzin na stronie