Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Idź do spisu treści

Menu główne

*** Dzisiaj rozpoczynamy IV Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego, którego hasłem jest „Wychowywać do prawdy.” Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, młodzieży i wychowawcach ***

 
 
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV Niedziela Zwykła A
A.D. 14.09.2014


1. Dzisiaj Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
2. Dzisiaj rozpoczynamy IV Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego, którego hasłem jest „Wychowywać do prawdy.” Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, młodzieży i wychowawcach.
3. W czwartek, 18 września święto św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży i Patrona Polski.
4. Spotkanie dla młodzieży klasy III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania w czwartek o godz.18.00 w kościele. Rozpoczęcie mszą świętą a następnie konferencja. Proszę zabrać indeksy.  
5. Msze święte w Dychowie tym tygodniu:  w czwartek i piątek o godz.18.00 i w sobotę o godz.16.00.
6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszych rodzin, parafii i ojczyzny, z okazją do spowiedzi świętej.
7. Za tydzień, trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie w Dychowie, taca przeznaczona na planowany remont sufitu.
8. W przyszłą niedzielę msza święta dla dzieci o godz.11.00.
9. Za tydzień zbiorka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno- Teologiczny w Zielonej Górze.
10. W następną niedzielę, Parafialny Zespół Caritas  będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
11. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Rokitna w niedzielę 5 października. Zapisy w zakrystii do piątku 26 września. Koszt autokaru ok.30 zł.
12. Nasza parafia, na prośbę stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – sprzęt RTV i AGD. Celem tej zbiórki jest pomoc dla ludzi będących w potrzebie na całym świecie, szczególnie na sfinansowanie studni w krajach Trzeciego Świata. Elektroodpady można składać do 24 września do godz.14.30 na gospodarstwie w zagrodzie dla koni, u pana Macieja Ostrowskiego w oznaczonym miejscu. Przy wyjściu z kościoła, ministranci rozdają dziś ulotki informacyjne o organizowanej zbiórce.
13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.


Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego w  Dychowie


 
 
 
 
 
 
 

Witamy
na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego
w Dychowie

 
ołtarz Miłosierdzia Bożego
 

"Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz. Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu (...) Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga." (Dz. 299)

 

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
pw. Miłosierdzia Bożego
Dychów 46B
66-627 Bobrowice
tel. 68 383 11 66

 

NASI DUSZPASTERZE:

 
 
 
 

ks. proboszcz Marek Kowal
od 11.09.2008 r.

ks. senior kanonik Witold Kosicki

 
 
 
 
  
 
Licznik odwiedzin na stronie
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego