Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

***  Trwa Wielki Post: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię ***

W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz. 16.30. Zapraszam wszystkie dzieci, przedszkolne i szkolne, dla których zakupione zostały piękne i pomocne w przeżywaniu Wielkiego Postu pomoce.
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: w Dychowie o godz.10.30, a w Bronkowie i Brzózce także przed mszą świętą.

II Niedziela Wielkiego Postu B
A.D. 01.03.2015

1. Dzisiaj, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bohaterach narodowych, którzy byli prześladowani przez władze komunistyczne.
2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego  Różańca.
3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na cele misji świętych.
4. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w Dychowie przed sumą, czyli o godz.10.30, w Bronkowie i Brzózce także przed mszami świętymi.
5. Trwa remont sufitu naszego parafialnego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom oraz wszystkim sponsorom. Zachęcam do dalszej ofiarności.
6. Spotkanie formacyjne Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa we wtorek o godz.18.00 w salce na plebanii.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
8. W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz.16.30. Taca zbierana na piątkowym nabożeństwie przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
9. Droga Krzyżowa w Bronkowie w piątek o godz.17.00.
10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz.16.00 do 16.30, w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata.
11. Odwiedziny chorych w najbliższą sobotę od godz.9.00.
12. Za tydzień 8 marca, msza święta o godz.8.00 będzie odprawiona w intencji wszystkich Kobiet. Serdecznie zapraszam.
13. W przyszłą niedzielę ukaże się marcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie, w którym zamieszczony będzie program Rekolekcji, Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych.
14. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne w tym roku odbędą się od 15 do 17 marca, a szkolne od 16 do 18 marca. Rekolekcje poprowadzi diecezjalny duszpasterz rodzin ks. dr Mariusz Dudka z Zielonej Góry.
15. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
16. W okresie Wielkiego Postu Biuro Parafialne czynne w środy i soboty od godz.15.30 do godz.16.30, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
17. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie

na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego
w Dychowie

ołtarz Miłosierdzia Bożego

"Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz. Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu (...) Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga." (Dz. 299)

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
pw. Miłosierdzia Bożego
Dychów 46B
66-627 Bobrowice

ks. proboszcz Marek Kowal - od 2008 r.

Księża z naszej parafii

Licznik odwiedzin na stronie