Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Menu główne

***  Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. ***

W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz. 16.30. Zapraszam wszystkie dzieci, przedszkolne i szkolne, dla których zakupione zostały piękne i pomocne w przeżywaniu Wielkiego Postu pomoce.
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: w Dychowie o godz.10.30, a w Bronkowie i Brzózce także przed mszą świętą.

V Niedziela Wielkiego Postu B
A.D. 22.03.2015

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu, nazywana w tradycji kościoła niedzielą czarną, bowiem od dzisiaj do Wielkiego Piątku zasłaniamy wszystkie krzyże.
2. Trwa remont sufitu naszego parafialnego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom oraz wszystkim sponsorom. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę 880 zł.
3. Od dzisiaj, Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece-paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii, są wystawione kosze na produkty żywnościowe.
4. We środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza święta z duchową adopcją dziecka poczętego w Dychowie o godz.10.00.
5. Spotkanie z rodzicami dzieci klasy III z racji I Rocznicy Komunii świętej, w czwartek o godz.18.30 w salce na plebanii.
6. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i starszych godz.16.30.
7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz.16.00 do 16.30, w intencji wynagradzającej za grzechy naszej parafii, ojczyzny i świata.
8. Spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas w piątek o godz.18.00 w salce na plebanii.
9. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm.
10. Akcja Katolicka, zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej w czwartek na godz.16.00 do salki parafialnej, do pomocy  w przygotowaniu palm na niedzielę palmową, które będą rozprowadzane przez POAK, za dobrowolną ofiarę od najbliższego piątku przy wejściu do kościoła.
11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
12. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
13. Biuro Parafialne w tym tygodniu z racji spowiedzi w dekanacie, czynne tylko w sobotę od godz.15.30 do godz.16.30, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
14. Świąteczne odwiedziny chorych odbędą się w Wielką Środę od godz.9.00.
15. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie

na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego
w Dychowie

ołtarz Miłosierdzia Bożego

"Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz. Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu (...) Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga." (Dz. 299)

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
pw. Miłosierdzia Bożego
Dychów 46B
66-627 Bobrowice

ks. proboszcz Marek Kowal - od 2008 r.

Księża z naszej parafii

Licznik odwiedzin na stronie