Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Idź do spisu treści

Menu główne

*** IV Tydzień Adwentu *** Zdjęcia z wizyty św. Mikołaja - kliknij ***

 
 
 
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Adwentu B
A.D. 21.12.2014


1. Dzisiaj, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza „Piernikowe serca”, dekorowane przez dzieci, za dobrowolną ofiarę. Dochód przeznaczony jest na  nagrody dla dzieci w ramach organizowanych przez Akcję Katolicką konkursów oraz Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Serdeczne podziękowanie dla dzieci i młodzieży, którzy tak licznie i chętnie dekorowały pierniki.
2. Dzisiaj, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
3. Serdeczne podziękowanie dla członków PZC za przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin. Bóg zapłać za bezinteresowne zaangażowanie i poświęcony czas, a wszystkim parafianom dziękuję za wsparcie akcji przez ofiarowanie produktów żywnościowych.
4. Przy wyjściu z kościoła, Rada Parafialna rozprowadza poświęcone Opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
5. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o godz.15.00 w salce na plebanii.
6. W środę 24 grudnia, Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. W tym dniu zgodnie z tradycją zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. Pasterki w kościołach naszej parafii: Brzózka o godz. 21.00, Bronków o godz.22.30, a w Dychowie o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Maki i Dziecka im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty. Fundusz ten świadczy pomoc materialną matkom samotnie wychowującym dzieci, opiekuje się rodzinami w trudnej sytuacji finansowej oraz wspiera działania w obronie życia.
8. W czwartek, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte: w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o 9.30, a w Brzózce o godz.12.30.
9. W piątek,  św. Szczepana, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte, według porządku niedzielnego: w Dychowie o godz.8.00 i 11.00, w Bronkowie o godz.9.30, a w Brzózce o godz.12.30. Taca w tym dniu tradycyjnie przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.
10. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie w czasie mszy św. w Dychowie o godz. 11.00.
11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.


Ks. Marek Kowal

Proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w  Dychowie

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz z dziećmi przygotowuje pierniki na niedzielę piernikową.
 
 
 
 
 
 

Witamy
na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego
w Dychowie

 
ołtarz Miłosierdzia Bożego
 

"Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz. Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu (...) Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga." (Dz. 299)

 

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
pw. Miłosierdzia Bożego
Dychów 46B
66-627 Bobrowice
tel. 68 383 11 66

 

NASI DUSZPASTERZE:

 
 
 
 

ks. proboszcz Marek Kowal
od 11.09.2008 r.

ks. senior kanonik Witold Kosicki

 
 
 
 
  
 
Licznik odwiedzin na stronie
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego