Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Menu główne

*** Nowe numery Gazetki Parafialnej - czytaj *** Trwają wakacje. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na obozy i kolonie miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. ***

XIV Niedziela Zwykła B
A.D. 05.07.2015

1. Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na obozy i kolonie miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej.
2. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracje Najświętszego Sakramentu.
3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, możemy nabyć wakacyjny numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
4. Z racji mojego urlopu msza święta w tym tygodniu, będzie tylko w sobotę o godz.17.00.
5. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.00 do 17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata,  z okazją do spowiedzi świętej.
6. Msze święte wakacyjne na Kołatce, jako msze święte niedzielne, będą odprawiane przez całe wakacje w soboty o godz.19.00 z wyjątkiem 15 sierpnia, bowiem w tym dniu msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.
7. Uroczystość Odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Bronkowie, w niedzielę 19 lipca o godz.12.30 z uroczystym wręczeniem Szkaplerza Matki Bożej dla wszystkich chętnych.
8. Z racji odpustu w Bronkowie, msza święta w Brzózce 19 lipca będzie o godz.9.30.
9. Planowana jest jednodniowa pielgrzymka parafialna do Lichenia, we wtorek 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym do 7 sierpnia włącznie. Koszt autokaru 55zł.
10. Od jutra do 15 lipca będę na urlopie. Dlatego wszelkie ważne sprawy duszpasterskie, proszę załatwiać w parafii w Bobrowicach, tel. 683913214.
11. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w  Dychowie

na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego
w Dychowie

ołtarz Miłosierdzia Bożego

"Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz. Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu (...) Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga." (Dz. 299)

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
pw. Miłosierdzia Bożego
Dychów 46B
66-627 Bobrowice

ks. proboszcz Marek Kowal - od 2008 r.

Księża z naszej parafii

Licznik odwiedzin na stronie