Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Menu główne

*** We wtorek 26 maja przypada Dzień Matki. Msza święta za wszystkie mamy w Brzózce o godz.18.00. Tradycyjnie o godz.21.00, Apel Jasnogórski w Dychowie przy figurce naszej Dychowskiej Matki połączony z majówką. Serdecznie zapraszam. ***

VIII Niedziela Wielkanocna B
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
A.D. 24.05.2015

1. Dzisiaj VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny i czas przyjmowania komunii świętej wielkanocnej.
2. Dzisiaj  przy wyjściu z kościoła, zbieramy ofiary na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku.
3. Jutro, w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza święta w Dychowie o godz.18.00.
4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek po mszy świętej wieczornej w salce na plebanii.
5. We wtorek 26 maja przypada Dzień Matki. Msza święta za wszystkie mamy w Brzózce o godz.18.00. Tradycyjnie o godz.21.00, Apel Jasnogórski w Dychowie przy figurce naszej Dychowskiej Matki połączony z majówką. Serdecznie zapraszam.
6. Spotkanie dla młodzieży klasy II i III w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w środę o godz.18.00 w kościele. Spotkanie rozpoczyna się mszą świętą.
7. Zbiórka na kandydatów na ministrantów w czwartek o godz.16.30 w kościele.
8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W trakcie adoracji o godz.17.45, nabożeństwo majowe.
9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
10. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Chromowa. Natomiast ołtarz przy krzyżu prosimy o przygotowanie przez mieszkańców ulicy Sportowej, Rybackiej, Wojska Polskiego i Osiedla Słonecznego. Msze święte w tym roku: w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.10.30, a w Dychowie o godz.10.30. Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu.
11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w  Dychowie

na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego
w Dychowie

ołtarz Miłosierdzia Bożego

"Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz. Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu (...) Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga." (Dz. 299)

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
pw. Miłosierdzia Bożego
Dychów 46B
66-627 Bobrowice

ks. proboszcz Marek Kowal - od 2008 r.

Księża z naszej parafii

Licznik odwiedzin na stronie