Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Menu główne

*** Trwają wakacje. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na obozy i kolonie miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. ***

XXI Niedziela Zwykła B
A.D. 23.08.2015

1. Dzisiaj w Dychowie msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz.11.00. Zapraszam bardzo serdecznie całą wspólnotę parafialną na wspólną modlitwę dziękczynienia.
2. W środę, 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza święta w Dychowie o godz.18.00, a o godz.21.00 Apel Jasnogórski przy figurce Matki Bożej obok elektrowni. Serdecznie zapraszam.
3. Msze święte w tym tygodniu w Dychowie w środę i piątek o godz.18.00, oraz w sobotę o godz.15.00.
4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata,  z okazją do spowiedzi świętej.
5. W sobotę 29 sierpnia ostatnia wakacyjna msza święta na Kołatce o godz.19.00.
6. Powiatowo-Gminne Dożynki w Bobrowicach w sobotę 29 sierpnia. Rozpoczęcie uroczystości mszą świętą dziękczynną na stadionie sportowym o godz.13.00.
7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prowadzi miesięczną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i w naszej ojczyźnie. We wszystkie poniedziałki, wtorki i czwartki o godz.15.00, a w pozostałe dni tygodnia przed wieczorną mszą świętą.
8. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii oraz za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tace w Dychowie przeznaczone na planowane malowanie naszego kościoła – 980 zł.

Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.   Miłosierdzia Bożego w  Dychowie

na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego
w Dychowie

ołtarz Miłosierdzia Bożego

"Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz. Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu (...) Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga." (Dz. 299)

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
pw. Miłosierdzia Bożego
Dychów 46B
66-627 Bobrowice

ks. proboszcz Marek Kowal - od 2008 r.

Księża z naszej parafii

Licznik odwiedzin na stronie