Parafia Rzymsko-Katolicka w Dychowie

Idź do spisu treści

Menu główne

*** Biuro parafialne od października do kwietnia, czynne w środy i piątki, od godz.15.30 do godz.16.30. ***

 
 
 
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXIV Niedziela Zwykła A
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
- KRÓLA WSZECHŚWIATA
A.D. 23.11.2014


1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej.
2. Dzisiejsze ofiary na tacę w całości przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a ofiary do puszek na odbudowę spalonej Katedry w Sosnowcu.
3. Msze święte w tym tygodniu w Dychowie tylko w piątek i sobotę o godz. 17.00. Na filiach mszy świętych nie będzie z racji moich rekolekcji kapłańskich.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz.16.30 do godz.17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszych rodzin, parafii, ojczyzny i świata. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
5. Biuro parafialne w tym tygodniu, czynne tylko w piątek, od godz.15.30 do godz.16.30.
6. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele czas Adwentu oraz Nowy Rok Liturgiczny. Należy przygotować wieńce adwentowe.
7. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół CARITAS, będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 5 zł, duże 12 zł w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
8. Opłatki wigilijne, tradycyjnie będą rozprowadzane przez Radę Parafialną od przyszłej niedzieli. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
9. W niedzielę 7 grudnia, o godz.15.00 przybędzie do naszej parafii Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi. Bardzo proszę wszystkich rodziców, aby do piątku 28 listopada zgłosili swoje dzieci (wiek od 1 roku do 6 klasy szkoły podstawowej włącznie) w zakrystii lub u Pani Skarbnik Iwony Mielnik, bowiem Święty Mikołaj tradycyjnie chce wcześniej poznać listę dzieci, z którymi ma się spotkać. Przy zapisie symboliczna wpłata 10 zł.
10. Od jutra do 27 listopada, będę przebywał na rekolekcjach kapłańskich. W pilnych sprawach duszpasterskich proszę zgłaszać się do parafii w Bobrowicach, tel: 683913214.
11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.   Miłosierdzia Bożego w  Dychowie


 
 
 
 
 
 
 

Witamy
na oficjalnej stronie
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego
w Dychowie

 
ołtarz Miłosierdzia Bożego
 

"Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz. Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu (...) Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga." (Dz. 299)

 

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
pw. Miłosierdzia Bożego
Dychów 46B
66-627 Bobrowice
tel. 68 383 11 66

 

NASI DUSZPASTERZE:

 
 
 
 

ks. proboszcz Marek Kowal
od 11.09.2008 r.

ks. senior kanonik Witold Kosicki

 
 
 
 
  
 
Licznik odwiedzin na stronie
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego